Vdes legjenda televizive e Britanisë së Madhe

19 Gusht, 2017 - 9:30 am

Veterani i emisioneve televizive në Britani të Madhe, Sir Bruce Forsyth, ka vdekur në moshën 89-vjeçare, njofton menaxheri i tij.

Sir Bruce ishte i dashur nëpër Britani për karrierën e tij 75-vjeçare në televizion përfshirë udhëheqjen e emisionit “The Generation Game”, “Play Your Cards Right” dhe “Strictly Come Dancing”.

Ai lindi në vitin 1928. Sir Bruce për herë të parë në televizion u shfaq kur ishte 11-vjeçar.
Tre vjet më vonë ai bëri debutimin e tij profesionist në emisionin “The Mighty Atom”.

Bëri famë gjatë viteve ’50 me një seri të emisioneve televizive. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme