Vuante nga sëmundja e rëndë, Avril Lavigne i kthehet muzikës pas 5 vitesh mungesë

7 Shtator, 2018 - 11:22 pm

Para disa vitesh Avril Lavigne u diagnostikua nga sëmundja e rëndë lyme dhe u shkëput krejtësisht nga bota e muzikës. Bëhet fjalë për periudhën kur ajo ishte vetëm 17-vjeçe, para 5 vitesh.

Mirëpo idhulli i adoleshencës tuaj do t’i rikthehet botës së muzikës shumë shpejt, duke linçuar këngën e re “Head Above Water” në Shtator, me datë 19-të dhe lajmin e ka dhënë shumë e entiuziazmuar për fansat e saj.

Sëmundja Lyme është një infeksion bakterial që mund të çojë në probleme të rënda mendore dhe fizike, nëse nuk trajtohet shumë herët. Ajo është një sëmundje infektive e shkaktuar nga bakteri Borrelia burgdorferi. Shfaqet në formën e njollave të kuqe në formë vezake që shkaktohen në lëkurë nga pickimi i një lloj insekti të quajtur ‘Ixodes scapularis’./KultPlus.com

Të ngjajshme