Xherdan Shaqiri ndërkombtarizon pasulin (FOTO)

4 Gusht, 2018 - 12:06 pm

Suksesi i shqiptarëve nëpër botë po lë gjurmë në të katër anët e botës, shkruan KultPlus.
Dhe përpos suksesit personal dhe përfaqësimit të vendit prej nga edhe vijnë, ata në të njëjtën kohë po bëjnë edhe promovimin e kulturës dhe traditës shqiptare.

Trajneri i Liverpool, Jurgenn Klopp duket se njeh mirë traditat shqiptare, pasi që një fotografi të Xherdan Shaqirit duke marë ushqim, Klopp e ka shpërndarë në rrjetet sociale duke shkruar se Xherdan Shaqiri është në kërkim të ushqimit të tij të preferuar, pasulit.

Ky postim është pëlqyer tashmë nga shumë ndjekës, duke e komentuar dhe duke e ndarë me të tjerët./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme