Ylli i ‘Game of Thrones’ akuzon Weinsteinin për ngacmim seksual

18 Tetor, 2017 - 9:11 am

Edhe Lena Headey, e cila luan Cersei Lannister në shfaqjen e njohur HBO, ka akuzuar producentin Harvey Weinstein për ngacmim seksual.

Regjisori hollivudian ishte zemëruar në momentin kur ajo u ka rezistuar sulmeve të tij seksuale, ka bërë të ditur vet aktorja në një seri postimesh në Twitter.

Aktorja britanike bashkohet me një listë të mbi 40 grave që kanë akuzuar prodhuesin e filmit për sjellje të pështira, transmeton kp. Të martën, Weinstein dha dorëheqje nga bordi i drejtorëve të kompanisë së tij të prodhimit të filmit.
Ai është akuzuar për përdhunim, sulm seksual dhe ngacmim, por ka mohuar ‘pa asnjë dyshim’ pretendimet./ KultPlus.com

Të ngjajshme