Ylli italian uron Dua Lipën në gjuhën shqipe

25 Gusht, 2020 - 11:58 am

Me datë 22 gusht, Dua Lipa festoi ditëlindjen dhe mbushi 25 vjet.

Urimet që pranoi ishin të panumërta nga fansat, ndjekësit, kolegët e saj të industrisë e të famshëm të tjerë.

Edhe blogerja e famshme italiane Chiara Ferragni, i dedikoi një postim në llogarinë e saj në Instagram. Dyshja gëzojnë një miqësi shumë të afërt, sa që Ferragni i kujdes të nderonte edhe rrënjët e saj shqiptare.

Në gjuhën shqipe ajo ndër të tjerash i shkruan, “U bëfsh 100 vjeçe zemër”.

Ndjekësit shqiptarë të blogeres italiane duartrokitën për urimin që i bëri ajo, por kishin edhe një pyetje – kush e ndihmoi atë të shkruante shqip?

Blogerja e ka zbuluar vetë se kush fshihet pas “shqipes së saj të rrjedhshme”… Është mikesha e saj shqiptare, e quajtur Linda, ajo që e ndihmoi të shkruante urimet. /Prive.al / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme