Zbulohet sa do të paguhen Dafina Zeqiri, MC Kresha e Gjiko për koncertin e Pavarësisë

16 Shkurt, 2019 - 8:48 am

Dafina Zeqiri, Mc Kresha, Gjiko bashkë me pesë artistë të tjetër do të performojnë në Prishtinë, për koncertin e 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt.

Gazeta “inFokus” publikon dokumentet e shumës që parashikohet të shpenzohet për organizimin e koncertit, ku shkruhet se do të paguhen nga buxheti i shtetit 3.263.650 euro.

Gjysma e këtyre parave është parashikuar të shpenzohet për të pagesën e këngëtarëve: Dafina Zeqiri, Mc Kresha, Gjiko, Lumi B, Rina Balaj, Llumi, Fuego dhe DJ Dagzi.

Në dokument shkruhet se ky i fundit do të paguhet 2.000 euro.

Nga ana tjetër, për arredimin e koncertit janë parashikuar 3.000 euro dhe po kjo shumë shkon edhe për audion dhe sistemin e ngrohjes.

Te martën, Qeveria e Kosovës ka ndarë  një shumë prej 500 mijë eurosh, shumë e cila nuk u la pa u kritikuar nga tek deputetët e opozitës.

Ndërsa kompania e cila ka fituar këtë tenderë do të marrë në total 300 mijë euro nga ky buxhet. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme