Dua Lipa përkrah Elton John në kopertinën “Hitmakers 2022” të magazinës Variety: Mos jam duke ëndërruar

Ylli kosovar i muzikës botërore, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë sukseset e këngës së saj të fundit ‘Cold Heart’ në bashkëpunim me legjendën e muzikës, Elton John, ndërsa së fundmi kjo dyshje ka bërë bujë të madhe me dhuntinë e tyre të gërshetuar, shkruan KultPlus.

Kënga e dyshes së njohur ishte renditur e para në Britani të Madhe, duke lënë pas emra të njohur të muzikës botërore si Ed Sheeran, Nicki Minaj dhe Jesy Nelson. Kjo këngë e mahnitshme është performuar edhe në skenën e stadiumit “Dodger”, në një mënyrë brilante, teksa ishte edhe surprizë ndaj fansave që kur e panë Lipën në skenë, brohoritën në masë të madhe. John e ka nderuar Lipën në mënyrën më të mirë të mundshme, pikërisht në koncertin e tij të fundit.

Teksa, kjo dyshe e fuqishme po merr vëmendje anembanë botës me zërat e tyre magjik që vinë të gërshetuara mrekullueshëm, nuk ka munguar as edhe një fotosesion për kopertinën e magazinës Variety.

Me mbishkrimin “Hitmakers 2022”, ata kanë pozuar këndshëm përkrah njëri-tjetrit. Energjia e tyre e madhe portretizohet edhe nëpërmjet fotografive, të cilat Lipa i ka postuar në rrjetet sociale, pak minuta më parë.

“DUA ❤️ ELTON~ U zgjova nga gjumi 13 orësh për të parë këtë kopertinë dhe më bëri të pyesja nëse ende po ëndërroja? Faleminderit @variety që na keni vendosur në kopertinën e “Hitmakers 2022” – do duhet të krijoj kartolina festash me këtë në të 💌💌💌💌“, ka shkruar ylli botëror, Lipa.

Më poshtë KultPlus ua sjell fotografitë e realizuara nga Peggy Sirota. / KultPlus.com

Dua Lipa dhe Elton John me një energji të paparë, interpretojnë “Cold Heart” në Los Angeles (VIDEO)

Ylli kosovar i muzikës botërore, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë sukseset e këngës së saj të fundit ‘Cold Heart’ në bashkëpunim me legjendën e muzikës, Elton John, shkruan KultPlus.

Kënga e dyshes së njohur ishte renditur e para në Britani të Madhe, duke lënë pas emra të njohur të muzikës botërore si Ed Sheeran, Nicki Minaj dhe Jesy Nelson. Kjo këngë e mahnitshme është performuar mbrëmë në skenën e stadiumit “Dodger”, në një mënyrë brilante, teksa ishte edhe surprizë ndaj fansave që kur e panë Lipën në skenë, brohoritën në masë të madhe.

Të përqafuar së bashku, dyshja e shijoji momentin deri në maksimum. Pamjet e tyre vezulluese morën vëmendje tjetër të veçantë, duke shpërfaqur kështu një elegancë moderne që pa masë i shkonte dukjes së tyre në skenë.

Performanca u transmetua ‘live’ në platformën Disney+. Ndërsa, në koncertin e John që shënohet si i fundit i tij, përveç muzikantëve të tjerë, ai nderoi edhe këngëtaren shqiptare Dua Lipa.

“Cold Heart” erdhi në një mënyrë tejet të fuqishme, në një stadium të mbushur deri në pykë. Krejtësisht në mënyrë të drejtpërdrejt, zëri i tyre buçonte deri në kulm, teksa të pranishmit kërcenin me buzëqeshje të shumta në fytyrë.

Më poshtë KultPlus ua sjell një segment të shkurtër të kësaj performance. / KultPlus.com