101 vite nga vdekja e Dom Nikollë Kaçorrit

Sot janë mbushur 101 vite që nga vdekja e patriotit shqiptar dhe figurës së shquar të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Dom Nikollë Kaçorri.

Më 29 maj 1917, vdiq Dom Nikollë Kaçorri, një patriot i vërtetë dhe figurë e shquar e Rilindjes Kombëtare Shqiptare. Nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, i cili shërbeu si Zëvendës Kryeministër i Qeverisë së Përkohshme të Shqipërisë, pas pavarësisë./ KultPlus.com

Më 29 maj 1917, vdiq Dom Nikollë Kaçorri, një patriot i vërtetë dhe figurë e shquar e Rilindjes Kombëtare Shqiptare….

Gepostet von Micky Haxhiislami am Montag, 28. Mai 2018