Shaqiri pozon para Fadil Berishës: Krah tij edhe Xhesika Berberi dhe vajza e Ismail Kadaresë (FOTO)

Xherdan Shaqiri ishte një ndër yjet shqiptare më të përfolura të botërorit të futbollit në shtetin rus.

Futbollisti shqiptar që përfaqësoi ngjyrat e Zvicrës, u bë temë e mediave botërore pas festimit të golit të shënuar kundër Serbisë duke bërë me duar simbolin e shqiponjës.

Kjo ka bërë që edhe më tepër të rrëmbejë zemrat e shqiptarëve anembanë planetit tokë, të cilët sa herë e hasin i kërkojnë autografe dhe dëshirojnë të fotografohen.

Por, së fundi 26-vjeçari ka filluar pushimet verore pas përfundimit të kampionatit të Kupës së Botës, ku po shijon çdo moment në New York të SHBA-ve.

Ai gjatë këtyre pushimeve është takuar edhe me shumë personalitete të njohura shqiptare gjersa ka gjetur pakës kohë edhe të pozojë para fotografit shqiptar Fadil Berishës.

Pos me këtë të fundit, lojtari është takuar edhe me modelen Xhesika Berberin si dhe vajzën e shkrimtarit shqiptar, Ismail Kadaresë, Besianën.


Ndryshe, Shaqiri është angazhuar gjatë javës së kaluar nga skuadra e Liverpoolit duke braktisur ekipin e Sotke Cityt për 13.5 milionë euro./KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/BllIs_mH-xR/?taken-by=shaqirixherdan

Fadil Berisha dhuron fotografitë për Bekim Lumin

Aktivitetet për Bekim Lumin krahas Kosovës, po organizohen edhe në Amerikë. Atje do të mbahet një mbrëmje me muzikë shqiptare, në mënyrë që të kontribuohet në shërimin e regjisorit dhe profesorit Bekim Lumi, shkruan KultPlus.

Kjo mbrëmje është iniciativë e artistëve dhe miqve të Bekim Lumit, shumica e të cilëve jetojnë dhe veprojnë në New York. Në mesin e tyre është edhe fotografi i njohur Fadil Berisha, i cili ka dhuruar si donacion disa nga fotografitë e tij.

Kjo mbrëmje do të mbledh disa artistë të shquar shqiptarë si Riad Ymeri, Ergin Oda, Lekë Salihu, Faton Macula, Kushtrim Hoxha, Donika Ukshini-Gjokaj, Lori Miho, Angelo Miho, Bekim Qela , Shpend Xani dhe Arens Leka, e emra të tjerë. Të gjithë të ardhurat e kësaj mbrëmje do të shkojnë në shërimin e regjisorit, Bekim Lumi.

Kjo mbrëmje do të filloi në orën 19:00, të hënën tjetër, në Scandinavia House, 58 Park Ave, New York. Tiketat do të mund të blihen në hyrje të derës kurse çmimi i tyre është 50 dollarë./ KultPlus.com

Nita Bllacaku kujdeset për stilin e aktores së famshme Carmen Dell’Orefice (FOTO)

Kreatorja kosovare Nita Bllacakut ka qenë pjesë e një fotosesioni të fotografit të njohur Fadil Berisha, ndërsa është përkujdesur për stilimin e modeles dhe aktores me famë botërore, Carmen Dell’Orefice, shkruan KultPlus.

Gili Hoxhaj

Nita Bllacaku tregoi për KultPlus se ka qenë një eksperiencë e veçantë bashkëpunimi me fotografin Fadil Berisha dhe me aktoren Carmen Dell’Orefice. Ajo tregoi se ka qëndruar për një kohë në New York ku ka qenë e angazhuar si stiliste në studion e fotografit Fadil Berisha.

“Gjatë kohës së qëndrimit tim në New York, Fadil Berisha është treguar shumë i hapur gjatë bashkëpunimit tonë dhe me këtë ka dëshmuar së është shumë i hapur në përkrahjen e artistëve të rinj”, tha Bllacakut për KultPlus.

Nita Bllacaku është kreatorja e parë shqiptare që ka bashkëpunuar me modelen dhe aktoren 87 vjeçare , Carmen Dell’Orefice. “Carmen Dell’Orefice është treguar shumë e dashur dhe bashkëpunuese gjatë fotosesionit. Unë jam shumë e nderuar që kam pasur mundësinë të punoi me Carmen ndërsa njëkohësisht puna dhe bisedat me të ka qenë shumë inspiruese për punën time”, ka thënë Nita Bllacaku për KultPlus./ KultPlus.com

Fadil Berisha e Eliza Dushku i bashkohen thirrjes së J.Lo për ndihmë në Porto Riko (FOTO)

Porto Riko është goditur nga një prej uraganeve më të mëdha në histori të njerëzimit.

Mediat amerikane raportojnë se numri i viktimave është rreth 20 persona, ndërsa një numër i madh konsiderohen të humbur.

Jennifer Lopez dhe Marc Anthony kanë nisur një kampanjë për të ndihmuar në rimëkëmbjen e shtetit që ka mbi 3.5 milionë banorë.

E kësaj kampanje i është bashkangjitur edhe fotografi i mirënjohur shqiptar, Fadil Berisha si dhe aktorja hollivudiane shqiptare, Eliza Dushku.

Dyshja ka bërë apel tek njerëzit e vullnetit të mirë, t’i dalin në ndihmë në fomra të ndryshme porto rikanëve.
Ndryshe, Berisha ditë më parë ka realizuar një fotoshoting me Miss Universe, Iris Mittenaere ndërsa aktorja Dushku është duke punuar në projekte të reja filmike. / KultPlus.com

Please help and donate to the people of Puerto Rico 🇵🇷 www.unitedforpuertorico.com

A post shared by Fadil Berisha Photography (@fadilberisha) on