Treshja e famshme së bashku, gati për të na sjellë humor për Vitin e Ri

Fatmir Spahiu, Donat Qosja dhe Fatos Kryeziu, të njohur më së shumti si pjesë e serialit televiziv, “Kafeneja Jonë”, do të shfaqen edhe një herë tjetër bashkë, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur Fatmir Spahiu, përmes një postimi në rrjete sociale.

“Na atje, ata ketu” Komedi televizive qe do te transmetohet naten e vitit te ri ne T7″, ka shkruar Spahiu në rrjete sociale.

Tradicionalisht, televizionet në Kosovë sjellin gjithmonë në programacionet e tyre për Vitin e Ri, humor e muzikë për të gjithë familjen. /KultPlus.com

Filmi vendor “Bomba” së shpejti në Cineplexx, ky është traileri zyrtar (VIDEO)

Filmi vendor i metrazhit të gjatë ”BOMBA” vjen në kinematë e vendit, përcjell KultPlus.

”BOMBA” është filmi që shpalos dhe bazohet në ngjarje të vërteta të ndodhura në luftën e fundit në Kosovë.

Filmi konsiderohet të jetë i jashtëzakonshëm dhe krejt ndryshe. I përket zhanrit aksion/triller/dramë dhe ka zgjatur gjithsej tri vite deri në përfundimin e tij.

Në film luajnë aktorët: Enver Petrovci, James Fetahu, Fatos Kryeziu, Bislim Muçaj, Dibran Tahiri, Avni Hoti, Selami Taraku, Kadrije Canolli dhe shumë emra tjerë të skenës tonë filmike.

Ky film premierën do ta ketë me datë 28 korrik në Cineplexx, duke filluar nga ora 20:00.

Më poshtë gjeni trailerin zyrtar të filmit. / KultPlus.com

Së shpejti nisë seriali “Tre vllaznit”, Istrefi: Fillimisht do të xhirojmë 12 episode dhe shpresojmë të vazhdojmë

Me personazhe të dashur dhe aktrim të nivelit të lartë, në ditët e sotme serialet “sitcom” janë bërë pjesë e pandashme e njerëzve që duan humorin dhe kanë nevojë të qeshin vazhdimisht. Një serial i tillë shumë shpejt do të jepet edhe në Kosovë, me emrin “Tre vllaznit”, shkruan KultPlus.

E njohur ndryshe edhe si “komedi situatash”, forma e artit të argëtimit “sitcom” përfshin një kast të vazhdueshëm personazhesh në një sërë episodesh.

Në një prononcim për KultPlus, regjisori Shkumbin Istrefi njoftoi se ky serial ka tematikë jetën dhe përditshmërinë e tre vëllezërve që jetojnë në një shtëpi.

“Seriali si tematike bosht ka jetën dhe përditshmërinë tre vëllezërve që jetojnë në një shtëpi. Konfliktin e mentaliteteve të tyre”.

Aktorët të cilët do të luajnë në këtë serial janë Ilir Tafa, Valmir Krasniqi dhe Lum Veseli, e gjithashtu, pritet që në aktrim të rikthehet edhe ikona e muzikës, Sabri Fejzullahu.

Edhe Teuta Krasniqi, Fatos Kryeziu, Shengyl Ismaili, Veton Osmani, Arbnesha Gravoci Nixha e disa të tjerë pritet të jenë pjesë e këtij seriali.

“Fillimisht do t’i xhirojmë 12 episode, e po shpresojmë të vazhdojmë”, u shpreh Istrefi, duke treguar se gjithashtu janë edhe 300 episode të shkruara.

Producent i këtij seriali do të jetë Zijad Mehic, i cili është i njohur për krijimtarinë e tij me filmat Fuse (2003), All for Free (2006) dhe Borderline Lovers (2005).

Regjisori bën me dije se ky serial planifikohet të shfaqet në televizionin ATV, por sigurisht do të ketë qasje edhe përmes rrjeteve sociale.

Ndërkaq, sitcomet nëpër botë karakterizohen nga përleshje verbale dhe konfilikte të zgjidhura me shpejtësi. /KultPlus.com

Orkestra “2 korriku”, sjellë verzionin e këngës së famshme “Shkon e vjen” të Riza Bllacës (VIDEO)

Faton Isufi, Fatos Kryeziu, Fatos Hoxha dhe Fatos Berisha kanë sjellë verzionin e ri të këngës “Shkon e vjen”, të këngëtarit Riza Bllaca, shkruan KultPlus.


“Orkestra 2 korriku”, ka sjellë këtë këngë në nderim të doajenit të muzikës popullore Riza Bllaca.
Në videot e mëposhtme mund të dëgjoni të dy verzionet, edhe atë të Riza Bllacës dhe verzionit të fundit “Orekstra 2 korriku”./KultPlus.com