Publikohet traileri i filmit më të përfolur për momentin, ‘House Of Gucci’ (FOTO)

Lady Gaga dhe Adam Driver prej kohësh po xhirojnë për “House of Gucci” që portretizon jetën e themeluesit të Gucci-it, Maurizio Gucci dhe bashkëshortes së tij, Patrizia Reggiani.

Së fundmi, përmbledhjen e çfarë do të shihni në film e gjeni më poshtë, deri në momentin kur gruaja Reggiani akuzohet dhe dënohet për vrasjen e së shoqit në 1995-ën.

Gaga- që nga traileri na kujton sërish se ka potencial për të qenë një yll filmash dhe fituese e çmimeve Oscar, është futur nën petkun e personazhit për të bërë më të mirën e saj. 

Sigurisht, theksi i saj unik s’mund të mos tërheqi vëmendjen e të gjithëve, sidomos kur në fund të trailerit thotë “Father, son, House of Gucci”, ashtu siç mund ta bëjë vetëm ajo./KultPlus.com

Marka e njohur rikthen çantën e famshme të Princeshës Diana

Ndërsa distancohej nga familja mbretërore, Diana u bë më e guximshme me zgjedhjet e saj të modës, megjithëse, siç thoshte dikur stilistja e saj Anna Harvey, ajo gjithmonë merrte përsipër zyrtaritetin rreth kodeve mbretërore të veshjes.

Diana u vesh me “Gucci”, shumë vite përpara se kjo e fundit të bëhej një brand kryesor i modës në botë. Princesha zgjodhi në vitet 80’ dhe 90’ për të udhëtuar me një çantë, e cili asokohe u quajt “çanta e Dianës”.

Pas asaj që do të kishte qenë ditëlindja e saj e 60-të javën e kaluar, Diana Princesha e Uellsit, shkoi në mendjen e shumë njerëzve që e adhuronin.

Për nder të kujtimit të princeshës, shtëpia luksoze e modës lëshoi ​​një kopje të rinovuar të aksesorit të saj të preferuar.

Për më shumë se dy dekada nga vdekja e saj, ajo mbetet një ikonë e stilit të vërtetë, aq elegante në atletikën jashtë detyrave sa në magjepsjen mbretërore të gjithë. Dhe Diana gjithashtu vazhdon të jetë sinonim i disa aksesorëve të zgjedhur me kujdes, përfshirë çantën e saj të preferuar të markës Gucci, e cila u ribotua rishtas këtë javë.

Çanta tani është riemëruar zyrtarisht “Gucci Diana”, dhe është në dispozicion që nga 6 korriku. /Prive.al / KultPlus.com

Rita, pjesë e koleksionit të ri të ‘Gucci’

Këngëtarja me prejardhje kosovare, Rita Ora, gjithmonë ka qëndruar në hap me trendët e fundit të modës. Këtë e ka bërë edhe në një promovim të koleksionit të ri të kompanisë së njohur “Gucci”.

Këngëtarja 30-vjeçare kishte të veshur një bluzë shumëngjyrëshe që e identifikon “Guccin” dhe një fund gjithashtu pjesë e koleksionit “Aria”. Këngëtarja është pjesë e shumë yjeve që kompania “Gucci” i ka përzgjedhur për të qenë pjesë e koleksionit “Aria”. Yje tjera janë Miley Cyrus, Lana Del Rey dhe Madonna.

Ndërkaq, Rita mbante të gjithë veshjen nga koleksioni që u prezantua të enjten. Fotografitë janë shkrepur pas perëndimit të diellit, ndërsa veshjen e ka kombinuar e flokët që shkonin kah ngjyra e kuqe, duke hequr kështu dukjen bionde për të cilën edhe njihet. Këngëtarja shqiptare në llogaritë e saj nëpër rrjetet sociale, të enjten publikoi edhe fotografitë e muralit të realizuar për të në Ferizaj. Rita ka thënë se ka mbetur e mahnitur me muralin në qendër të Ferizajt. Ora në mural paraqitet me rrobat kombëtare, fotografi të ndara nga videoklipi i fundit i saj “Bang”. / KultPlus.com

Aktorë yje të Hollywoodit pritet të jenë pjesë e filmit të ri “Gucci”

Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto, janë në bisedime e sipër për t’u angazhuar me rol në filmin e ardhshëm të regjisorit Ridley Scott, “Gucci”.

Drama kriminalistike e bazuar në ngjarjen e vërtetë të vrasjes së afaristit italian dhe ish-drejtorit të shtëpisë së famshme të modës, Maurizio Gucci, ngjarje kjo e cila kishte ndodhur në vitin 1995, pritet ta përfshijë një ekip të madh të aktorëve yje, transmeton Koha.

Në mesin e tyre janë edhe aktori i filmit “American Hustle”, Jack Huston, dhe këngëtarja e shndërruar në aktore, Reeve Carney.

Lady Gaga tashmë është konfirmuar për portretizimin e Patrizia Reggianit, ish-gruaja e Guccit, e cila ishte dënuar për orkestrimin e vrasjes së tij, pas një afere jashtëmartesore.

Skenari është shkruar nga Roberto Bentivegna dhe bazohet në librin e autores Sara Gay Forden, “The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed”.

Giannina Scott vjen në rolin e producentes së filmit së bashku me burrin e saj, ndërsa prapa realizimit të këtij projekti kinematografik gjendet studioja “MGM”. Kjo kompani tashmë ka nënshkruar marrëveshje në realizimin edhe të dy filmave të tjerë që për protagonistë do t’i kenë aktorët Ryan Gosling dhe Channing Tatum.

Regjisori 82-vjeçar, Ridley Scott, planifikon ta fillojë punën rreth realizimit të filmit menjëherë pasi ta përfundojë projektin “The Last Duel”. Drama me protagonistë aktorët, Ben Affleck dhe Matt Damon, është pezulluar përkohësisht për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Gucci” pritet të lansohet për publikun e gjerë më 24 nëntor të vitit 2021. / KultPlus.com

Modelja më e re me sindromën Down e ‘Gucc-it’ po bënë namin në rrjete sociale

Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të së përsosurës.

Shtëpia e modës Gucci përballet shpesh me kritika sa i përket zgjedhjeve që bën për të përfaqësuar të bukurën.

Ditët e fundit një tjetër imazh i kësaj kompanie lider është edhe 18-vjeçarja, Ellie Goldstein e cila punon si modele në kompani të ndryshme, transmeton KultPlus.

Quién es Ellie Goldstein, la modelo Gucci con síndrome de Down? | Mujer México

Ajo është me të vërtetë e bukur dhe jo vetëm për t’u parë. Vajza me sindromën Down përcjell vetëm pozitivitet me buzëqeshjen e saj të ëmbël, transmeton living. Qartazi dallohet arsyeja se pse është imazhi i përzgjedhur nga Gucci.

“Xhirimet shkuan vërtet shumë mirë. Unë kam provuar aksesorë të ndryshëm, veshje të shumta. E dashuroj këtë. Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua”, ka thënë bukuroshja e emocionuar dhe falenderuese rreth asaj që po i ndodh.

Imazhet  e Ellie postuar në faqen zyrtare të Gucci-t në instagram kanë arritur plot 863 mijë pëlqime, që tregon se 18-vjeçarja është  pëlqyer shumë nga shikuesit. / KultPlus.com

Ellie, la prima modella con la sindrome di Down a posare per Gucci. Ha realizzato il suo sogno

Gucci fillon punën nën rregulla të rrepta sanitare

Laboratori i lëkurës për këpucët famoze Gucci në Firence, ka hapur dyert pas një muaji bllokimi në sigurinë maksimale për punonjësit, shpjegon kompania.

“Rihapja bëhet në bazë të dispozitave aktuale dhe pas një marrëveshje të arritur me sindikatat për forcimin e Protokollit të Sigurisë së 15 Marsit të kaluar, falë edhe këshillave të virologut Roberto Burioni të Universitetit Vita-Salute San Raffaele të Milanos”.

Rifillimi i aktiviteteve në qendrën e zejtarisë së 37,000 metër katror u inagurua saktësisht dy vjet më parë, ku krijohen produktet Gucci të së ardhmes të krijuara nga Alessandro Michele, tani për tani do të ketë një numër të kufizuar rreth 10%, që përkon pak a shumë me 100 punëtorë.

“Pas shqyrtimit të kujdesshëm ne morëm vendimin për rihapjen e prototipit të ArtLab, në marrëveshje me organizatat sindikale dhe garantimin e nivelit maksimal të sigurisë dhe me të gjitha masat e nevojshme, të përcaktuara me ndihma e shkencëtarëve me ekspertizë të provuar”, shpjegon Marco Bizzarri, President dhe CEO i Gucci. /atsh/ KultPlus.com

Gucci kryeson nominimet për Fashion Awards 2018

British Fashion Council ka zbuluar kandidatët për çmimet e modës së këtij viti dhe popullariteti i Gucci nuk tregon shenja të ngadalësimit.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve, që do zhvillohet më 10 dhjetor në sallën Royal Albert Hall, do shpallë talentin më të mirë në Britani dhe në modën botërore.

Një trupë e përbërë nga 2.000 anëtarë kryç të industrisë së modës, nga 32 vende, vendosi nominimet për dhjetë kategoritë.

Në krye qëndron Gucci me 4 nominime dhe pas saj vjen Burberry, me 3 nominime nën drejtimin e drejtorit të ri të kreativitetit Riccardo Tisci.

Jonathan Anderson me Loewe gjithashtu është nominuar në tre kategori.

Ndërsa do të ketë konkurrencë të madhe për kategorinë Dizenjuesi Britanik i Vitit për Veshjet e Femrave.

Clare Waight Keller e Givenchy, dizenjuesja e famshme e fustanit të dasmës së Meghan Markle, do të jetë kundër Victoria Beckham dhe Roksanda Ilincic.

Adwoa Aboah do të përballet me Bella Hadid dhe Winnie Harlow në kategorinë e Modeles së Vitit. Ceremonia e fundvitit do të mirëpresë 4.000 të ftuar.

Nominimet për Fashion Awards 2018 janë:

Accessories Designer of the Year

Alessandro Michele për Gucci

Demna Gvasalia për Balenciaga

Jonathan Anderson për LOEWE

Maria Grazia Chiuri për Dior

Miuccia Prada për Prada

Brand of the Year

Balenciaga

Burberry

Gucci

Off-White

Prada

British Designer of the Year Menswear

Craig Green për CRAIG GREEN

Jonathan Anderson për JW Anderson

Kim Jones për Dior

Homme Martine Rose për Martine Rose

Riccardo Tisci për Burberry

British Designer of the Year Womenswear

Clare Waight Keller për Givenchy

Jonathan Anderson për JW Anderson

Roksanda Ilinčić për ROKSANDA

Simone Rocha për Simone Rocha

Victoria Beckham për VICTORIA BECKHAM

British Emerging Talent Menswear

Ben Cottrell and Matthew Dainty për COTTWEILER

Eden Loweth & Tom Barratt për ART SCHOOL

Kiko Kostadinov për Kiko Kostadinov

Phoebe English për PHOEBE ENGLISH

Samuel Ross për A-COLD-WALL*

British Emerging Talent Womenswear

Matty Bovan për Matty Bovan

Natalia Alaverdian për A.W.A.K.E.

Rejina Pyo për REJINA PYO

Richard Quinn për Richard Quinn

Sofia Prantera për ARIES

Business Leader

Jonathan Akeroyd për VERSACE

José Neves për FARFETCH

Marco Bizzarri për Gucci

Marco Gobbetti për Burberry

Michael Burke për Louis Vuitton

Designer of the Year

Alessandro Michele për Gucci

Clare Waight Keller për Givenchy

Kim Jones për Dior

Homme Pierpaolo Piccioli për Valentino Virgil

Abloh për Louis Vuitton

Model of the Year

Adut Akech

Adwoa Aboah

Bella Hadid

Kaia Gerber

Winnie Harlow

Urban Luxe

Alyx Marine

Serre

Off-White

Palace

Supreme /a.a/j.p/KultPlus.com