Konfirmohet vazhdimi i “Murder Mystery” në Netflix

Jennifer Aniston dhe Adam Sandler kohët e fundit konfirmuan se do të marrin pjesë në një vazhdim të komedisë së vitit 2019 “Murder Myster”.

Aktorët njoftuan se ishin duke u përgatitur për të luajtur në filmin e ardhshëm të Netflix, të titulluar aktualisht “Murder Mystery 2”, gjatë eventit të takimit me fansa Tudum, që u zhvillua të shtunën, shkruan DailyMail.

Zhvillimi i një filmi komedi u raportua fillimisht vetëm disa muaj pas publikimit të tij fillestar, megjithëse përfshirja e aktororëve nuk u konfirmua në atë kohë.

Gjatë bisedës së dyshes, e cila u nda në postimin e një llogarie të tifozëve në Twitter, Sandler foli për temën e një filmi tjetër duke i sugjeruar Aniston që ata duhet të darkojnë në të ardhmen e afërt.

Aktorja 52-vjeçare më pas propozoi që ata të dy të takoheshin në shumë raste, edhe pse aktori i saj 55-vjeçar vuri në dukje se ‘shumë njerëz vdiqën’ herën e fundit që e bënë këtë.

Ylli i “Friends” vuri në dukje se përvojat e tyre ndodhën në filmin origjinal “Mureder Myster” dhe se më pak vdekje duhet të ndodhin gjatë daljes së tyre të ardhshme.

Filmi origjinal “Murder Myster” paraqiti Aniston dhe Sandler si Audrey dhe Nick Spitz, një çift nga New York të cilët përfshihen në një hetim lidhur me një incident në jahtin e një miliarderi.

Gjithashtu të përfshirë në filmin i drejtuar nga Kyle Newacheck janë: Luke Evans, Gemma Arterton dhe Terence Stamp./KultPlus.com

Dy aktorët e “Friends” në lidhje dashurie në jetën reale

Është raportuar se Jennifer Aniston dhe David Schwimmer janë në lidhje dashurie.

Aktorët e serialit “Friends” kanë rrëfyer hapur ndjenjat e tyre sekrete në “Friends: The Reunion”.

Tani, Rachel Green dhe Ross Geller po qojnë marrëdhënien e tyre në një tjetër nivel!

“Pas ribashkimit, u bë e qartë se e kaluara solli tek ndjenja dhe kimi që ishte gjithnjë aty”, tha një burim për Closer.

 “Ata filluan të mbanin kontakte dhe muajin e kaluar David udhëtoi nga New York për të në Los Angeles që të vizitoje Jennifer”./KultPlus.com

Jennifer Aniston shkëput kontaktet me njerëzit e pavaksinuar

Jennifer Aniston, si shumë njerëz në SHBA po përballet me vendimin se si t’i trajtojë njerëzit përreth saj që nuk duan ta marrin vaksinën anti-Covid.

Aniston ka vendosur t’i shkëpusë marrdhëniet me ta deri sa ata të vendosin ta marrin këtë vaksinë, tha ajo në një intervistë të re për Instyle.

“Është ende një grup i madh i njerëzve që janë kundër vaksinës ose thjesht nuk i dëgjojnë faktet. Është një turp i vërtetë,” tha Aniston në intervistë, transmeton KultPlus.

 “Unë sapo kam shkëputur kontaktin me disa njerëz të rutinës time javore vetëm pasi ata kanë refuzuar të vaksinohen ose nuk kanë treguar nëse ishin apo jo të vaksinuar, dhe është për të ardhur keq”, shton ajo.

Ansiton thotë se “është detyrimi juaj moral dhe profesional” të informoni ata me të cilët keni kontakte nëse jëni vaksinuar apo jo.

Ajo pranoi se “është e ndërlikuar sepse të gjithë kanë të drejtë të kenë mendimin e tyre rreth vaksinës. Por, shumë opinione janë të bazuara në asgjë tjetër përveç frikës ose propagandës.”/KultPlus.com

Jennifer Aniston në ankand me nudon e saj historike, për të mbledhur fonde për koronavirusin

Për të përballuar emergjencën e koronavirusit çdo aksion është i mirë. ’Edhe duke nxjerrë nga sirtari’, një foto nudo të 25 viteve më parë. Është pikërisht kjo ajo që ka bërë Jennifer Aniston. Në të vërtetë jo ajo drejtpërdrejtë por Mark Selinger, që në 1995 e ka fotografuar aktoren të zhveshur dhe tani nxjerr në ankand atë foto së bashku dhe me shumë të tjera.

Por artistja duket se e mbështet plotësisht këtë iniciativë dhe ka postuar në rrjetet e saj sociale linkun për të marrë pjesë në ankand. Fotoja është realizuar kur Aniston ishte në kulmin e karrierës së saj, si protagoniste e ‘Friends’, në atë kohë në sezonin e saj të dytë.

Me rolin e Rachel Green artistja nga Los Angeles u bë menjëherë një modele, pasi prerja e saj e flokëve u bë një model i ndjekur nga femrat ndër vite. Fotoja e Selinger është deri më tani një nga fotot më të famshme të realizuara nga Aniston, për kopertinën e ‘Us Magazine’, që doli në shkurt të 1996. Kjo ndoshta edhe për faktin sepse artistja është shfaqur shumë pak herë në jetën e saj e zhveshur.

Me këmbët e kryqëzuara dhe gjunjët me të cilat mbulon gjoksin, kështu pozon artistja në foton e Selinger, e cila nuk është një foto erotike, por një foto që tregon pafajësi dhe pastërti, si në stilin e artistes dhe të personazhit që vetë ajo interpreton. Fotografi ka vendosur ta nxjerrë në ankand së bashku me 24 foto të tjera, të gjitha të realizuara prej tij, për të mbledhur fonde dhe për të ndihmuar ata që në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë sigurime shëndetësore për të përballuar emergjencën e koronavirusit. Ankandi është organizuar si pjesë e RADArt4Aid, një projekt i realizuar nga Red Carpet Advocacy dhe Christie’s.

“Falënderoj Mark që më dha mundësinë të jem pjesë e kësaj iniciative’, ka shkruar Jennifer në postimin e saj në Instagram, ku ka sqaruar iniciativën. Në postim shfaqet edhe një video ku shihet puna për fotot e saj në studion e fotografit/BW / KultPlus.com