Jetmir Idrizi fitues në Tokyo International Photo Awards 2017 (FOTO)

Fotografi i njohur kosovar Jetmir Idrizi, fiton në Tokyo International Foto Awards 2017, në kategorinë People/Life Style, çmimin Gold, shkruan KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur përmes vetë fotografit, Idrizi, i cili ka publikuar faqen ku të dërgon edhe tek fotografia e tij fituese.

“TransBrasil” është projekti me të cili ka fituar Jetmir Idrizi. “Për të realizuar projektin kam fotografuar kulturën e Drag Queen në Rio de Janeiro, Carnaval, komuniteti LGBT në Rio dhe Sao Paulo”, thuhet në sqarimin e tij për projektin./ KultPlus.com