Lady Gaga po akuzohet se ka kopjuar “Shallow” nga një këngëtar i panjohur, i kërkojnë dëmshpërblim

Lady Gaga po kërcënohet me një proces gjyqësor multimilionësh nga një kantautor i panjohur i cili pretendon se melodia e këngës “Shallow” nga filmi i saj hit “A Star Is Born” u vodh nga një këngë që ai e publikoi ​​në vitin 2012.

Artistja nëntë herë fituese e çmimeve “Grammy” është goditur me një kërcënim ligjor nga kantautori Steve Ronsen i cili pretendon vetëm disa nota – konkretisht, një vijë me tri nota – në “Shallow” që bazohet në këngën e tij “Almost”, e cila duket se ka më pak se 300 transmetime në SoundCloud. Tri notat – G, A, B – korrespondojnë me ato të këngës “Shallow”.

Ronsen dhe avokati i tij Mark D. Shirian po kërkojnë “miliona e miliona” dollarë në një marrëveshje, duke kërcënuar se do të dalin publikisht me pretendimet e tyre, në një veprim që ekipi i Gagas po e quan si një “shaka e pa kripë”, shkruan Page Six, transmeton Telegrafi.

Gaga, 33 vjeçe, ka punësuar avokatin e saj në New York, Orin Snyder, i cili thotë se superylli nuk do të tërhiqet.

Snyder tha, “Mr. Ronsen dhe avokati i tij po përpiqen të fitojnë para nga një artist i suksesshëm. Është e turpshme dhe e gabuar. Unë e përshëndes Lady Gagan për guximin dhe integritetin për t’u ngritur në emër të artistëve të suksesshëm që e gjejnë veten në përfundimin e pranimit të [pretendimeve] të tilla. Nëse Z. Shirian do të vazhdojë me këtë rast, Lady Gaga do ta luftojë atë me forcë dhe do të mbizotërojë”, tha avokati.

Ndërsa Ronsen pretendon se ai fillimisht shkroi vijën melodike me tri nota që shfaqet në “Shallow”, ekipi juridik i Gagës thekson se  kënga e tij nuk tingëllon apak si “Shallow”.

Këngëtari i “Almost” Ronsen duket të jetë një muzikant i përhapur që kishte një album solo të publikuar në vitin 2012, dhe tani është këngëtar, kantautor dhe kitarist  në Nashville.

Kur u kontaktua nga Page Six të enjten, avokati i Ronsen Shirian dha deklaratën e mëposhtme:

“Në përpjekje për të zgjidhur miqësisht këtë çështje muaj më parë, zyra ime siguroi ekipin ligjor të Lady Gagas, me kërkesën e tyre, një raport zyrtar nga një muzikolog dhe profesor i njohur dhe i respektuar i cili përcaktoi se ekzistojnë tempo të rëndësishme, melodike, ritmike dhe ngjashmëri harmonike, midis dy këngëve në fjalë. Ekipi i Lady Gagas ende nuk i ka ofruar zyrës time një raport muzikolog të kundërt, të cilin ne e kemi kërkuar disa herë”.

“Shallow” u incizua nga Gaga dhe Bradley Cooper, dhe u publikua në vitin 2018 si kolonë zanore e filmit “A Star is Born”, dhe u bë themeli i historisë së dashurisë së thellë të filmit.

Kënga “Shallow” është shkruar nga Gaga, Mark Ronson – prodhuesi i suksesshëm i njohur edhe për “Uptown Funk”, pa asnjë lidhje me Ronsen – Anëtari i Dirty Pretty Things Anthony Rossomando dhe Andrew Wyatt i Miike Snow, të cilët kanë përshkruar sesi Gaga fillimisht luajti melodinë ndaj tyre në një studio dy vjet më herët, në vitin 2016.

Gaga i tha LA Times: “Kur shkruaja atë këngë me Mark dhe Anthony dhe Andrew, ishte ndryshe nga çdo përvojë tjetër që unë kisha shkruar një këngë. Kishte një natyrë të rëndë në dhomë. Unë isha në piano, djemtë secili kishin një kitarë në duar dhe filluam të vinim me vargje dhe të bisedonim me njëri-tjetrin. Realisht ajo është vërtetë kënga. Është një bisedë midis një burri dhe një gruaje. Por ne nuk e dinim se kur filluam”. /Telegrafi/ KultPlus.com

Lady Gaga sjell koleksionin kozmetik të Haus Laboratories bashkë me “Amazonin”

Lady Gaga zyrtarisht ka zbuluar planet për të publikuar brendin e saj të bukurisë me një ortakëri ekskluzive me kompaninë më të madhe të blerjeve online, “Amazon”. Krijuesja e hiteve si “Born This Way”, që njihet për paraqitjet glamuroze, së pari kishte shkaktuar thashetheme se do t’i hynte kësaj industrie vitin e kaluar (2018), ndërsa tani të martën ajo promovoi videon e parë për Haus Laboratories.

Në pamjet e kampanjës, që titullohet “Our Haus, Your Rules”, pop artistja thotë: “Gjëja e fundit që i nevojitet botës është një brend bukurie. Shumë keq pra. Kanë thënë se bukuria është në sytë e mbajtësit, por në Haus Laboratories themi se bukuria është ashtu si e sheh veten.”

Duke shpjeguar vendimin që të futet në ortakëri me Amazon ajo tha: “Ka shumë kompani të tjera që më thonë a mund ta ndryshosh gjysmën e ekuacionit, që për mua është i gjithë ekuacioni, që të kemi një marrëveshje”.

Image

“Përgjigjja është jo. S’ka marrveshje. Kjo (marrëveshja me Amazon) ishte shumë e mirë, sepse ishte ‘ le të ndryshojmë botën me bukurinë e tyre.’”

Produktet do të vijnë në treg në shtator duke përfshirë artikuj për faqe, sy dhe buzë në 6 ngjyra të ndryshme, shkruan KOHA Ditore.

“Ngjyra është komplet transformuese… është e fortë, e bukur, dhe është si unë e gjeta zërin me makijazh,” thotë ajo. “Unë zbulova veten, por edhe njerëzit e tjerë më zbuluan mua, për mua, për mënyrën se si e kam shprehur veten”.

Adhuruesit do të mundë të paraporosisin koleksionin nga e hëna, 15 korrik, me një kit që ka 3 produkte me çmim prej 49 dollarësh. / KultPlus.com

Lady Gaga: Kam gjetur një superhero brenda meje

Lady Gaga është një ndër këngëtarët më të preferuara në botë. Është një ndër të rrallët e cila është gjykuar për pamjen e saj mirëpo është adhuruar për zërin dhe talentin e vecantë që posedon, shkruan KultPlus.

Ajo postoi një fotografi në rrjetin social Facebook me një mbrishkrim frymëzues:

Kur unë isha e vogël, kurrë nuk e kam pa veten të bukur. Dhe pasi që luftoja për të gjetur kuptimin e bukurisë së brendshme dhe të jashtme, kam  zbuluar fuqinë e grimit.

Më kujtohet nëna ime e cila grimosej çdo mëngjesë, duke e përjetuar shkelqimin e fuqisë së saj për  ta vendosur në fytyrën e saj të guximshme të një gruaje që punonte shumë siç ishte ajo. Pastaj fillova të eksperimentoj me grim si rrugë për të realizuar ëndrrën time për të qenë e fuqishme si nëna ime.

Ishte atëherë kur unë e zbulova Lady Gagan. Kam gjetur një superhero brenda meje duke u shikuar në pasqyrë dhe duke parë se kush dua të jem.

Nganjëherë bukuria nuk vjen natyralisht nga brenda. Por, jam përjetësisht mirënjohëse që grimi inspiroi trimërinë në mua për të cilën nuk e dija që e kisha.

E kam kuptuar që e kam zbuluar bukurinë time duke pasur mundësi për të zbuluar dhe transformuar veten.

Ata kanë thënë që jam e çuditshme, por më të vërtetë unë isha e lindur në ketë mënyrë.

Me dashuri, Lady Gaga. /KultPlus.com

Bradley Cooper dhe Lady Gaga sëbashku në një projekt të ri kinematografik

U përfol shumë për një lidhje të mundshme mes tyre, që pas xhirimeve të filmit “A Star Is Born”. Bëhet fjalë për Bradley Cooper dhe Lady Gaga.

Miqësimi i tepërt gjatë filmit, pas tij dhe marrëdhënia shumë e mirë që kishin së bashku bëri që aktori të ndahej nga modelja Irina Shayk. Sipas lajmeve të show-bizz-it, dyshen do ta shikojmë përsëri në një projekt kinematografik.

Sipas mediave të huaja Cooper dhe Gaga do të jenë pjesë e kastit të prodhimit kinematografik ‘Guardians Of The Galaxy 3’. Bradley do të ketë rolin e Rocket Racoon, ndërsa Gaga do të luajë të dashurën e tij.

Rihanna nuk përjashton duetin e ri me Lady Gaga

Rihanna ka mohuar mundësinë e bashkëpunimit me Lady Gaga dhe përfshirjen e përfolur të ish-të dashurit të saj Drake në albumin e saj të nëntë.

Këngëtarja ka zbuluar se R9 është në zhvillim, por fansat nuk do të kenë mundësi të dëgjojnë duet me Gagën pasi që dy këngëtaret u lidhën në rrjetet sociale.

“Ndoshta, sepse ajo më ndoqi në Instagram (fansat mendojnë se do të ndodhë), por tani për tani nuk është duke u planifikuar”, tha Rihanna për ‘T Magazine’ të The Times. “Por nuk jam kundër”, përcjell KOHA Ditore.

Sa i përket duetit me Drake, ylli i Umbrella shtoi: “Nuk shoh se do të ndodhë. Jo në këtë album, kjo është e sigurt”.

Ajo i falënderon fansat për titullin e pasuesit të albumit të saj “Anti”, duke shtuar, “Tani për tani është R9, falë Navy (fansave). Me siguri do ta emërtoj ashtu, ‘sepse më kanë përndjekur me këtë: ‘R9, R9, kur do të dalë R9?’ Si ta pranoj një titull tjetër pasi që ky është ‘djegur’ në kafkën time?”

Ava Max krahasohet me Lady Gagan, flet vetë artistja

Armanda Koçi, me emrin artistik Ava Max, mori famë ndërkombëtare me këngën e saj hit “Sweet But Psycho”. Dhe pothuajse në çdo artikull në lidhje me këngëtaren me origjinë shqiptare ajo krahasohet me divën e muzikës, Lady Gaga.

Por për yllin shqiptar në rritje ky është kompliment.

“Ajo ishte një nga divat më të mëdha të kohës sonë, dhe vazhdon të jetë”, tha 25-vjeçarja për Gay Times. “Ajo ndodhet në treg prej shumë kohësh dhe nuk do zhduket asnjëherë. Asnjë nuk mund të jetë si Lady Gaga. Pra është kompliment i madh për mua”, është shprehur ajo.

Max vuri në dukje dhe lidhjen gjeografike me Gagan: “Unë jam shqiptare, ndërsa ajo është italiane. Kështu që jemi fqinje pak a shumë”.

Këngëtarja së fundmi ka publikuar hitin e ri “So Am I” dhe për një javë ka grumbulluar mbi 7 milionë shikime në YouTube. / oranews / KultPlus.com

“Kurrë nuk do të bëhesh e famshme”, kur ishte në universitet, ishte formuar një grup kundër Lady Gagas

Me vitet të tëra, Lady Gaga është një prej yjeve më të mëdha të muzikës botërore, ndërsa në muajt e fundit emri i saj është ndër më të përmendurit në industrinë muzikore.

Ndërsa gjithçka kulmoi me nominimin e saj për Oscar si aktore (pas performancës së parë në një rol kryesor në filmin “A Star Is Born”), ndërkaq për të njëjtin film, e fitoi statujën prestigjioze për këngën më të mirë origjinale, me “Shallow”.

Mirëpo, këngëtarja e ka pasur shumë të vështirë ngjitjen e saj drejt majës në skenën muzikore, por edhe në aktrim, duke mos e pasur mbështetjen e askujt veç prindërve të saj.

View image on Twitter
View image on Twitter

Wuluguma @wuluguma

When #LadyGaga was in university, there was a Facebook group that was named after her called “Stefani Germanotta, you’ll never be famous”

Now she is the FIRST WOMAN in history to win an OSCAR, GRAMMY, BAFTA and GOLDEN GLOBE all in the same year. #Wuluguma 2812:35 AM – Feb 27, 2019See Wuluguma ‘s other TweetsTwitter Ads info and privacy

“Stefani Germanotta, kurrë nuk do të bëhesh e famshme”, është emri i një grupi në Facebook, të cilin e kishin krijuar personat, të cilët e urrenin Lady Gagan në kohën kur ajo ishte në fakultet.

Lady Gaga është emri artistik i këngëtares, ndërsa emri i saj i vërtetë është Stefani Germanotta, me të cilin është prezantuar në fillet e karrierës së saj.

View image on Twitter
View image on Twitter

Angela Morabito@AngelaLMorabito

“Stefani Germanotta, you will never be famous”138:46 PM – Feb 25, 2019See Angela Morabito’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Fansat e këngëtares e kanë gjetur këtë grup dhe në disa postime në Twiter, i kanë publikuar nga dy fotografi, një të grupit dhe një të Gagas duke e mbajtur Oscarin.

Dikur ishte një personazh që askush nuk e mbështeste, madje as ish- i dashuri, mirëpo sot, 32-vjeçarja është bërë femra e parë që në të njëjtin viti i ka fituar katër çmime prestigjioze (Oscar, Grammy, BAFTA dhe Golden Globe).

Lady Gaga e fitoi çmimin Oscar për këngën më të mirë (Foto: Dia Dipasupil/Getty Images/Guliver)

“Kisha një të dashur që më thoshte se kurrë nuk do të arrija sukses, asnjëherë nuk do të nominohesha për Grammy dhe se shpresonte të dështoja. I kam thënë se një ditë, kur nuk do të jemi bashkë, nuk do të mund të pijë as kafe pa më parë apo pa më dëgjuar mua”, ka thënë këngëtarja.

Në fjalimin e saj pasi e fitoi çmimin Oscar, Gaga i falënderoi prindërit për dashurinë e pakusht dhe mbështetjen, dhe më pas e falënderoi Bradley Cooperin për bashkëpunimin që i solli aq shumë sukses. /Telegrafi/ KultPlus.com

Cooper dhe Gaga performojnë “Shallow” në Oscar, mrekullojnë publikun (VIDEO)

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 91-të e Akademisë së çmimeve Oscar.

Gjatë tërë ceremonisë kishte emocione të shumta dhe gara ishte shumë e ngushtë, por çmimin prestigjioz e vodhi “Green Book” si “Filmi Më i Mirë” ndërsa si “Regjisori Më i Mirë” është zgjedhur Alfonso Cuarón me filmin “Roma”.

Po ashtu, çmimin “Aktori Më i Mirë” e mori Rami Malek me filmin “Bohemian Rhapsody”, ndërsa “Aktorja Më e Mirë” e mori Olivia Colman me filmin “The Favourite”.

Gjatë ceremonisë, po ashtu, Bradley Cooper dhe Lady Gaga dhanë një performancë të mahnitshme me këngën e tyre “Shallow” nga filmi ‘A Stari Is Born”, këngë e cila fitoi çmimin “Kënga Më e Mirë Origjinale”.

Kjo performancë është pritur shumë nga të gjithë adhuruesit e artistëve, dhe ashtu siç u prit edhe nuk zhgënjeu. Të gjithë u mahnitën nga kjo performancë e cila u duartrokit shumë nga të pranishmit. / KultPlus.com

Dua Lipa: Lady Gaga më dhuroi një puthje sa që ishte e mjaftueshme për të mu ndalur truri

 

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit në arenën ndërkombëtare.

Këtë epitet bukuroshja jonë e përforcoi edhe gjatë 48 orëve të fundit duke u shpërblye me çmime për punë e palodhshme.

Këngëtarja prej ceremonisë së 61-të të ndarjes së çmimeve Grammy Awards u nda me dy trofe – “Kënga më e mirë ritmike” dhe “Artisti më i mirë i ri”.

Ajo ka marrë shumë përgëzime prej miqve dhe familjarëve si dhe prej një prej artistëve më të mëdhenj të botës së shoubizit, Lady Gaga.

Kjo e fundit, sipas 23-vjeçares, i dhuroi një puthje zeshkanes sa që gati nuk ia ndali trurin së funksionuari.

“Gjithashtu, Lady Gaga më dhuroi një puthje kur po ngjitesha për të marrë çmimin “Artistja më e mirë e re” dhe ishte e mjaftueshme për të mu ndalur truri së funksionuari”, ka shkruar Dua në llogarinë personale në Twitter.

Ndryshe, Dua është duke punuar në projekte të reja muzikore që do të jenë pjesë e albumit më të ri. /Telegrafi/ KultPlus.com

also @ladygaga blew me a kiss when i got up for best new artist and that was enough to stop my brain working— DUA LIPA (@DUALIPA) February 11, 2019

Lady Gaga dhe Angelina Jolie konkurrojnë për rolin e Kleopatrës

Lady Gaga dhe Angelina Jolie janë përfshirë në një garë për rolin e Kleopatrës. Dy yjet e njohura konkurrojnë për një prej roleve më të mëdha në karrierën e tyre në filmin me buxhet shumë të madh.

Aktorja fituese e Oscarit, 43-vjeçarja Jolie, ka qenë në bisedime qe disa muaj me producentët e Sonyt për të luajtur në ribërjen e filmit nga viti 1963, në të cilin rolin kryesor e ka luajtur Elizabeth Taylor.

L

Mirëpo, këngëtarja 32-vjeçare, e cila po ngritet shpejt në industrinë filmike është përfshirë në garë për të debutuar në një rol të madh kryesor.

Pas suksesit me filmin “A Star Is Born”, Gaga mund të jetë konkurrente edhe për çmimin Oscar në muajin e ardhshëm.

“Kleopatra është njohur si mbretëresha e Nilit, ndërsa pikërisht me rolin e saj në vitin 1963, Elizabeth Taylor e rrënjosi veten si mbretëresha e Hollywoodit”.

“Kushdo që do ta luajë atë këtë herë do të arrijë po të njëjtin vlerësim të lartë në industrinë filmike”, ka thënë një burim nga Sony, transmeton Daily Star.

Ai ka shtuar se gara ndërmjet Angelinas dhe Lady Gagas është e ngushtë dhe pritet që ato t’i nënshtrohen audicioneve, para se producentët të marrin një vendim.

Ka kohë që flitet se Angelina Jolie mund ta luajë Kleopatrën (Foto: Jeff Spicer/Jeff Spicer/Getty Images/Guliver)

Filmi nga viti 1963 fitoi katër çmime Oscar, ndërsa asokohe Taylor nisi aferën me Richard Burton, me të cilin është martuar dy herë dhe është ndarë dy herë. /KultPlus.com

Hyjneshat e 2018-ës

Viti 2018 do të lë shumë momente të bukura për t’u kujtuar në botën e Hollywoodit.

Ndër to, janë edhe veshjet e bukura dhe tërheqëse të shumë të famshmeve.

Revista e modës Elle ka përgatitur një listë me veshjet më tërheqëse të vitit 2018, ku në mesin e tyre, sigurisht është edhe Dua Lipa me veshjen kur realizoi fotografi për revistën Vogue.

Gjatë këtij viti kur ndodhën shumë ngjarje, u ndanë shumë çmime, por të famshmet paraqitën mahnitshëm edhe pamjen e tyre. /KultPlus.com

Lady Gaga nominohet për trofeun kinematografik “Golden Globe”

Pasi pushtoi botën e muzikës, Lady Gaga synon të bëhet edhe mbretëresha e ekranit të madh. Këngëtarja në fakt është nominuar në ”Golden Globe” si aktorja më e mirë dhe kënga më e mirë origjinale.

Këngëtarja ka arritur kështu një tjetër objektiv të rëndësishëm në botën e kinemasë, pas Oskarit të fituar për këngën më të mirë origjinale të 2016-ës.

Me njoftimin e nominimeve për çmimet ”Golden Globe”, Hollywood nis kështu një rrugëtim të gjatë, i cili do shkojë deri te nata e shumëpritur e çmimeve Oscar. Filmi me më shumë nominime është “Vice- Njeriu në hije”.

Biopsia mbi jetën e ish presidentit amerikan Dick Cheney, konkurron në gjashtë kategori. Me pak fare distancë, i nominuar në pesë kategori është filmi “Ka lindur një yll” me protagonistë Lady Gaga-n dhe Bradley Cooper, me debutimin e saj të parë përballë kamerave të kinemasë.

Pesë kandidatura edhe për “Favoriten” dhe “Green Book”. Direkt më pas, me katër emërime, gjenden “Black-Klansman” i Spike Lee, dhe prodhimi i Disney “Mary Poppins Returns”.

Ndërsa asnjë emërim nuk është dhënë për kinemanë Italiane. “Dogman” i Matteo Garrones nuk ia doli të hyjë në pesëshen e filmit më të mirë të huaj.

Lady Gaga nderohet me çmim, përlotet në skenë (VIDEO)

Lady Gaga ka marrë pjesë në ceremoninë e ‘American Cinematheque Award Presentation’, mbrëmjen që lamë pas dhe u vlerësua me një çmim për pjesëmarrjen në ‘A star is born’.

Gjatë fjalimit këngëtarja nuk mundi të ndalë lotët. Teksa fliste për punën me kolegun e saj Bradley Cooper, ajo e cilësoi si mrekulli gjithçka kishte përjetuar.Kujtojmë se emri i vërtetë i këngëtares është Stefani Germanotta, jo më kot lidhja e saj me filmin është shumë e fortë.

“I jam larguar Stefanisë për një kohë të gjatë. I vura vetes një ‘veshje superheroi’ të cilën e quajta Lady Gaga dhe u largova prej së vërtetës. Ti më sfidove të futem në skutat më të thella të vetes sime që kisha kohë pa i parë. Unë u bëra sërish ajo, Stefania”,-u shpreh këngëtarja teksa i drejtohej kolegut të saj.

Filmi që bashkoi Lady Gagën me Cooper ka marrë kritika pozitive dhe është vlerësuar me shumë çmime. /KultPlus.com

Lady Gaga do të performojë në eventin “Oscar” me një kusht

Ally (Lady Gaga) e Jackson Maine (Bradley Cooper) kanë kompozuar një prej këngëve më të bukura, “Shallow”, për filmin “A Star Is Born”.

Gaga tha për “Variety” se kënga do të nominohet për “Oscar” dhe se do ta këndojë me kënaqësi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve. Kjo mund të realizohet vërtet, pasi në përgjithësi pesë këngët e nominuara performohen gjatë eventit.

“Pa diskutim që po. Edhe Bradley do të ngjitet në skenë më mua”, -tha këngëtarja.

“Kemi biseduar vërtet, sepse në këtë drejtim jam një maniake. I kam dërguar shumë mesazhe për mënyrën se si do të performojmë. Mund të jetë një mënyrë e jashtëzakonshme për ta sjellë në skenë”.

Sipas “Variety”, nuk dihet se cila do të jetë mënyra “joortodokse”, por duke njohur “Mother Monster” do të jetë diçka që do të lërë pa frymë./KultPlus.com

“Nuk ke për të qenë kurrsesi i lumtur plotësisht, nëse nuk nis të duash fillimisht veten tënde”

Disa thënie nga këngëtarja e veçantë, Lady Gaga.

“Lufto dhe përpiqu fort për të arritur diçka që e dëshiron. Do të surprizohesh kur të kuptosh se je më i fortë nga sa mendon se je”.

“Injoroji gjithë zilitë dhe kritikat ndaj teje. Jeto për gjërat që krijon vetë dhe vdis duke i mbrojtur ato”.

“Nuk ke për të qenë kurrsesi i lumtur plotësisht, nëse nuk nis ta duash fillimisht veten tënde”.

“Është përherë e gabuar të urresh, por nuk është asnjëherë e gabuar të dashurosh”.

“Kam kërkuar për një sërë mënyrash për të shëruar veten time dhe kam zbuluar se mirësia është mënyra më e mirë”.

“Ndonjëherë do të të duhet edhe të biesh në kompromis e të punosh me sinqeritet, por duhet ta dish se në fund kanë për të të besuar shumë më tepër”.

“Ndonjëherë në jetë nuk ndihesh si një fitimtar, por kjo nuk do të thotë se nuk je i tillë”.

“Ti duhet të jesh unik dhe ndryshe, si dhe të shndrish në mënyrën tënde”.

“Unë nuk mendoj se jam perfekte, por jam e mendimit se imperfeksionet janë ato që na bëjnë akoma më të bukur”.

“Edhe sikur gjithë bota të të braktisë, mos harro asnjëherë se ke akoma veten tënde”./bota.al/ KultPlus.com

Lady Gaga dhe Bradley Cooper lansojnë klipin e këngës “I’ll Never Love Again” (VIDEO)

Lady Gaga dhe Bradley Cooper e kanë publikuar videoklipin e ri muzikor për këngën “I’ll Never Love Again” që është pjesë e filmit “A Star Is Born”, në të cilin dy protagonistët i luajnë rolet kryesore.

Njësoj sikurse edhe dueti i mëparshëm “Shallow”, që ndodhet në maje të top-listës së njohur, Billboard Hot 100, edhe kënga e re është shndërruar në hit.

Versioni audio i këngës është publikuar më herët, ndërsa Warner Bros tash e ka publikuar videon muzikore që është montuar nga fragmente të filmit.

“I’ll Never Love Again” është një këngë emotive, të cilën Gaga dhe Cooper nuk kanë dashur ta lansojnë para se publiku ta përjetojë filmin.

Këngëtarja dhe aktori e kanë kënduar këtë këngë në skenën finale të dramës romantike.

Vlen të theksohet se dy protagonistët i kanë kënduar drejtpërdrejt pjesët e tyre të këngës gjatë xhirimit të filmit, gjë të cilën e kishte kërkuar Cooper (i cili është edhe producent, regjisor dhe skenarist i filmit).

Filmi “A Star Is Born”, i cili ka fituar simpatinë e shikuesve anekënd botës, përmban edhe katër duete të tjera ndërmjet këngëtares dhe aktorit, si edhe pesë këngë që Cooper i këndon solo dhe tetë të tjera i këndon Lady Gaga. /KultPlus.com

Lady Gaga, me veshjen më të mirë të javës

Ndonëse u kritikua nga shumë koleksionistë të veshjeve e madje edhe fansa të saj, Lady Gaga u përzgjodh për veshjen më të mirë të javës.

Revista e modës Elle, ashtu siç bën çdo fundjavë, edhe këtë herë ka publikuar artikullin me “Veshja më e mirë e javës”, transmeton Koha.net.

Është Lady Gaga ajo për të cilën shkruan revista se ka të veshur kostumin më të mirë.

Gaga, në mbrëmjen e 15 tetorit, e veshur nga Marc Jacobs, ishte pjesë e “Gratë në Hollywood”, që u mbajt në Los Angeles, California./ KultPlus.com

Lady Gaga yll në Las Vegas

Në dhjetor të 2017, kishte njoftuar se kishte nënshkruar një marrëveshje për qëndrimin në Las Vegas. Tani Lady Gaga ka bërë të ditur detajet e aventurës së saj të re në Park MGM “qyteti që nuk fle”, që do të nisë më 28 dhjetor.

Ikona e pop-it do të mbajë dy shfaqje të ndryshme, “Enigma” (23 data) dhe “Jazz dhe Piano Engagements” (4 data).

Biletat do të dalin në shitje nga data 13 gusht dhe 27 datat e përgjithshme do të përhapen nga dhjetori deri në fillim të nëntorit 2019: do të jetë e qëndrueshme në Park Theatre, nga dhjetori 2018 deri në shkurt 2019, pastaj pas një pushimi do të kthehet së pari në qershor dhe më pas në tetor .

Sipas një njoftimi për shtyp, Lady Gaga Enigma “do t’i çojë fansat në një aventurë me hitet më të mëdha të saj pop”, ndërsa Lady Gaga Jazz & Piano do të fokusohet në “në versionet e këngëve të saj, ashtu si edhe muzikën e The Great American Songbook”.

Në një intervistë për People, ylli kishte thënë: “mezi po pres të ndaj “Enigmën”, me të gjithë fansat e mi dhe me Las Vegasin. Po krijojmë një spektakël që është ndryshe nga çdo gjë që kam bërë më parë. Sfidat mund të tejkalohen me kreativitetin dhe guximin që vjen nga fatkeqësia, dashuria dhe muzika “./k.s/ KultPlus.com

Lady Gaga, ndërpret koncertin derisa sheh një fans të gjakosur (VIDEO)

Gaga ishte duke performuar në Die Mohegan në Uncasville, Conn, të shtunën e kaluar derisa vërejti që një personi në audiencë po i rridhte gjak në fytyrë, përcjellë KultPlus.

Ajo më pas iu drejtua fansit të saj që quhej Meredith, deri në momentin kur arriti ekipi mjekësor.

“Unë isha duke shikuar rrotull dhe të pash. A jeni më mirë? … A keni nevojë për më shumë ndihmë?” ishin disa nga fjalët e këngëtare sapo ndërpreu këndimin.

Pasi Gaga vazhdoi të këndoj këngën e radhës “Paparazzi”, ajo ia dedikoi fansit të lënduar derisa kërkoi nga ekipi i saj që performanca e saj të shfaqej edhe në prapaskenë.

Ajo gjithashtu ndau një moment për ti treguar audiencës se ka disa gjëra që janë “më të rëndësishme sesa showbizi”./ KultPlus.com

Lady Gaga shtyn turin evropian për vitin 2018

Lady Gaga pasi anuloi koncertin në Rio, Brazil, për shkak të një sëmundje fizike, ylli i popit ka vendosur të shtyjë për në 2018 edhe turin evropian.

Gaga pritej në Milano , për një datë të vetme italiane, në 28 shtator. Lajmërimi që këngëtarja duhet të jetë në kurim për javët e ardhshme erdhi përmes rrjetit social dhe u shoqërua me një foto ku lutej dhe mbante një kryq në dorë.

Ditët e fundit këngëtarja është shtruar në spital pas disa problemeve me shëndetin. Ajo anuloi koncertin e 15 shtatorit në Brazil, “Rock in Rio” për shkak të dhimbjeve të forta që nuk e lejonin të performonte dhe për të cilat u shtrua në spital./ KultPlus.com

Lady Gaga planifikon tërheqjen nga muzika

Këngëtarja amerikane Lady Gaga deklaroi se planifikon “të pushojë” nga muzika dhe të përkujdeset më shumë për shëndetin e saj.

Ylli i muzikës pop ndodhet në Toronto për shkak të premierës së dokumentarit të Netflix “Gaga: Five Foot Two” në festivalin e filmit Toronto, transmeton KosovaPress.

Filmi paraqet jetën e saj dhe luftën me sëmundjen kronike.

Lady Gaga ka qarë derisa po fliste para gazetarëve për problemet e saja shëndetësore.

Ajo tha se gjatë pushimit do të merret me muzikë dhe se pushimi i paralajmëruar nuk do të thotë se “ajo nuk i ka disa gjëra në duar”. / KultPlus.com

Njiheni këngëtaren Lady Gaga me anë të numrave

4: Mosha kur ajo nisi të mësonte pianon
5: Numri i albumeve të realizuara
10: Numri i minutave që iu deshën Lady Gaga-s për ta shkruar “Born this Way”
13.5: Numri i minutave që ajo performoi në Superbowl Halftime Show
15: Mosha kur ajo u paraqit në një episod të serialit The Sopranos
19: Numri i tatuazheve

25: Kaq herë Lady Gaga ka dalë në ballinën e V MAGAZINE
29: Numri i videoklipeve
70: Numri i adresës së restaurantit të familjes së saj në West 68th street, Joanne Trattoria
117: Numri i çmimeve që ka marrë Lady Gaga
559: Koncerte të mbajtura në mbarë botën
146 milion: Numri i këngëve të shitura në mbarë botën
275 milion: Pasuria e Lady Gagës, përafërsisht / KultPlus.com