“New York Summer Fashion Show 2019” përmes syrit të fotografes shqiptare

Javë më parë puna e palodhshme, por edhe mundi iu shpërblye me një çmim prestigjioz përtej oqeanit Atlantik.

Bëhet fjalë për fotografen shqiptare, Liridona Gjokajn, e cila jeton dhe vepron tash e sa vite në Shtetet e Bashkuara.

Ajo tashmë ka qenë edhe një ndër fotografet zyrtare të ngjarjes kryesore të modës për sezonin e verës në qytetin e New Yorkut.

Artistja me “syrin magjik” ka nxjerr hiret dhe bukuritë e modeleve që defiluan në pistat e modës në “qytetin që kurrë nuk flenë”.

“New York Summer Fashion Show 2019” solli dhjetëra kreator të modës me veshjet e tyre teksa shihet se ka dominuar ngjyra e zezë duke shtuar edhe një laramani ngjyrash në pjesë të ndryshme të veshjeve të bukurosheve.

Ndërkohë, “International Film Festival of New York” ka shpërblyer zeshkanen me çmimin fotografia e vitit 2019.

Ndryshe, Donën do ta shohim edhe në projekte të tjera të modës dhe kinematografisë. /Telegrafi/ KultPlus.com

Liridona Gjokaj shpërblehet me çmimin fotografia e vitit në “International Film Festival of New York”

Fadil Berisha mbetet si fotografi më i mirë i kohës së sotme që punon dhe jeton në SHBA.

Por, pos 46-vjeçarit përtej oqeanit Atlantik e suksesshme është edhe një fotografe, e cila ka vite që punon në Amerikë.

Bëhet fjalë për Liridona Gjokajn, e cila ka realizuar një numër të madh të imazheve të modeleve dhe artisteve.

Kjo ka bërë që Liridona për punë e mirë të shpërblehet edhe një festival të njohur në Shtetet e Bashkuara.

“International Film Festival of New York” ka shpërblyer Liridonen me çmimin fotografia e vitit 2019, të mbajtur në New York.

Ndryshe, Liridonen do ta shohim edhe në projekte të tjera të modës dhe kinematografisë. /Telegrafi/ KultPlus.com