Kosova merr pikët e plota në udhëtim ndaj Qipros

Kosova ka arritur që të fitojë ndeshjen ndaj Qipros në kuadër të ”Nations League” me rezultat 2-0, shkruan KultPlus.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, derisa në pjesën e dytë Kosova arriti që të realizojë dy gola.

Valon Berisha shënoi golin e parë, për të dyfishuar rezultatin më pas nga Edon Zhegrova.

Greqia dhe Irlanda janë kundërshtarët e radhës të Kosovës, ndeshje të cilat do të luhen më 5 dhe 9 qershor.

Aktualisht Kosova është lidere në Ligen C me pikë të plota. /KultPlus.com