Dua Lipa dhe Versace lansojnë koleksionin, këto janë çmimet

Dua Lipa ka qenë prej kohësh një muzë për “Versace”. Ajo hapi dhe mbylli sfilatën Pranverë 2022 në Milano dhe ishte imazhi i fushatës Dimër 2021. Shpesh ajo është fotografuar në krah të Donatella Versace dhe ka parakaluar me fustane “Versace” në tapetin e kuq. Dua dhe Donatella e kanë çuar bashkëpunimin e tyre një hap më tej.

Dua njoftoi në rrjete sociale se ka bashkë-dizenjuar një koleksion për Versace, “La Vacanza”, i cili u prezantua në Kanë. Këtij koleksioni i është gëzuar pa masë Donatella Versace, e cila ka një miqësi të ngushtë me Duan. Për Donatellen, Dua është supermodelja e “Versaces”, superdizajnerja e “Versaces”.

https://www.versace.com/international/en/home/?fbclid=IwAR3GtjP-UnJ2lPZ-SWhhSO-RCtXnldK_NOS17NWucR0XCl81ZXCUQOH699w

Dua Lipa debutoi në Javën e Modës në Milano, dha një moment epik në pasarelën e Versaces (FOTO/VIDEO)

Dua Lipa ka shkëlqyer në hapjen e shout të markës së famshme “Versace” dje, në Javën e Modës në Milano të Italisë.

Shumë fytyra të famshme ecën në pistë në shfaqjen Versace të Pranverës/Verës 2022 në Javën e Modës në Milano, por të gjithë sytë ishin te Dua Lipa ndërsa ajo bëri debutimin e javës së saj të modës. Këngëtarja hapi dhe mbylli shfaqjen, e cila përmbante një fonogram të përbërë nga këngët e krijuesit dhe burra pa këmishë që mbanin një tendë me shalle mëndafshi mbi modelet.

“Physical” filloi të luante mbi altoparlantët ndërsa Lipa filloi shfaqjen, duke dalë në pamjen e saj të parë, një fustan xhaketë sportive i zbukuruar me këmbët e sigurisë të markës, këtë herë në një sërë ngjyrash të ndritshme. Këngëtarja kishte veshur shtesa të gjata dhe të drejta të Donatella-s në ngjyrën e saj natyrale të flokëve, teksa ecte në mënyrë të qëndrueshme.

Para se të mbaronte koha, Lipa u shfaq përsëri, duke e mbyllur shfaqjen në një set vezullues shkëlqyes me dy pjesë. Këngëtarja arriti në fund të pistës dhe nxori gjuhën jashtë kur goditi kthesën. Ajo më pas u bashkua me Donatella për harkun e saj të fundit, duke e forcuar pozitën e saj si muza më e re e Versace.

Ndërsa kjo shënon herën e parë të Lipa në pistë, këngëtarja është përfshirë me Versace për disa kohë tani. Ajo ka veshur pamjen në shumë qilima të kuq, përfshirë Çmimet Grammy 2021 dhe Met Gala 2019. Ajo ishte gjithashtu përfaqësuese e fushatës së Versace -s në vjeshtë/dimër 2021.

Dua është e njohur që moti për besnikërinë që ka ndaj Versaces. Si fytyrë e reklameve të këtij brendi të modës, Dua llogaritet më shumë se një zëdhënëse e tij.

Dizajnet e Donatella Versaces përbëjnë pjesën më të madhe që këngëtarja 25-vjeçare dhe stilisti i saj Lorenxo Posocco, zgjedhin për paraqitjet e yllit të muzikës. / KultPlus.com

Brenda rezidencës mahnitëse ‘Versace’ (FOTO)

Shtëpia e dikurshme e stilistit të vrarë, Gianni Versace, ka filluar të tërheqë një numër të konsiderueshëm vizitorësh, të cilët në shumicën e rasteve, mendojnë se është një muze, apo shtëpi private, por në fakt tashmë është një hotel.

Një hotel, ku mysafirët mund të flenë në dhomën e gjumit të Gianni Versacet, ose të motrës së tij Donatella, apo edhe në suitën ku qëndronte Madonna në vitet ’90.

Vila madhështore barok ka intriguar njerëzit që nga vdekja e Versacet, kur ai u qëllua për vdekje, në shkallët e rezidencës së tij më 1997.

Megjithatë, edhe tani, 20 vjet më vonë, nën pronësinë e Jordache Enterprises, vila ruan shkëlqimin e jashtëzakonshëm të stilistit. Hoteli është i përbërë nga 10 apartamente, një restorant dhe një bar, një sallë pritjeje që mund të përdoret për takime, një tarracë dhe një kopsht në formë mozaiku, me një stil mesdhetar.

Kudo në rezidencë mund të shohësh ikona të mitologjisë greke, mes tyre Meduza që ka një vend të rëndësishëm në logon e markës Versace. Meduza gjendet edhe në pishinën e vilës, 54 metra të gjatë, e bërë nga më shumë se një milion pllaka mozaiku, mijëra prej tyre prej ari 24 karat. Ky mozaik u punua në Kalabri dhe më pas u dërgua në Miami, ku u rindërtua me përpikëri.

Versace e bleu këtë rezidencë në vitin 1992, pasi u mahnit nga arkitektura spanjolle e shtëpisë së madhe. Rreth 32 milionë dollarë kushtuan rinovimet që zgjatën për tri vjet dhe e shndërruan pronën në një vend të përshtatshëm për një “mbret të stilit”.

Ashtu si me shumë ndërtesa të famshme, “Casa Casuarina” ka pjesën e saj të misterit. Thuhet se rezidenca ka dyer të fshehta dhe rrugëkalime në të gjithë pallatin. Gjithashtu, mendohet se Versace mbante një kafaz pëllumbash në tarracën e vilës dhe i përdorte ata për t’u dërguar shënime miqve. Detajet janë të pakta në lidhje me këto thashetheme, por ajo që është e sigurt, është se vila do të vazhdojë të intrigojë vizitorët. /a2news/ KultPlus.com

Dua Lipa, fytyra e re e ‘Versace’

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa duket se nuk ka të ndalur.

Ajo ka miliona fansa në të gjithë botën të cilët janë të apasionuar pas hiteve të saj muzikore si dhe miliona klikime në platforma digjitale. Ky popullaritet ka bërë që shumë firma prestigjoze të rrobave të kenë nderin ta kenë atë imazhin e saj.

Sot, Dua Lipa përmes një postimi në rrjete sociale, bëri të ditur për ndjekësit e saj se ajo do të jetë fytyra më e re e brendit të njohur botëror, ”Versace”, për koleksionin vjeshtë-dimër, përcjell KultPlus.

”Donatella Versace ti je një legjendë, jam shumë falënderuese për mbështetjen tënde. Kjo do të jetë një ditë që nuk do ta harroj kurrë”, ka shkruar Lipa në postimin e saj. / KultPlus.com

Dua Lipa e magjishme nën veshjet e markës ‘Versace’

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa shumë shpesh bie në sy për shkak të stilit unik të veshjes, shkruan KultPlus.

Së fundmi, ylli kosovar ka shpërndarë me fansat e saj fotografi, në të cilat shihet e veshur me markën e njohur ‘Versace’.

Çanta e lëkurës dhe aksesorët e tjerë e bëjnë Lipën të duket bukur, teksa në mbishkrimin e fotografive të publikuara ka shkruar “Vajza Versace”.

Dua Lipa është duke shijuar sukseset e këngës së fundit, “We’re Good”. / KultPlus.com

Versace kërkon falje për bluzat e shitura me gabime në Kinë

Shtëpia italiane e modës Versace ka kërkuar falje në Kinë për shitjen e bluzave me emra të pasaktë të vendeve e qyteteve.

Kjo ka ndodhur pasi një aktore kineze tha që veshja e dëmtonte integritetin territorial të vendit, gjë që bëri që ajo t’i ndërpresë lidhjet e saj me kompaninë, shkruanKult Plus.

Versace nuk e identifikoi bluzën në një postim në mediat sociale të Dielën, por mediat kineze thanë se artikulli nuk i renditi Hong Kongun dhe Macao si pjesë të Kinës.

Të dy ish-kolonitë evropiane u kthyen në Kinë në fund të viteve 1990.

Aktorja Yang Mi kishte bërë të ditur zhgënjimin e saj përmes një postimi në Facebook./KultPlus.com