”+18” e regjisorit Rijani shpallet fituese në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrove në Shkup

14 Shtator, 2021 - 10:52 am

Shfaqja “+18” nga David Mamet dhe Arian Krasniqi, me regji të Qendrim Rijanit është vlerësuar duke si shfaqja më e mirë e edicionit të 15-të të festivalit ndërkombëtar të Teatrove – ITF SKUPI FEST në Shkup, përcjell KultPlus.

”Falenderojmë për punën e mrekullueshme regjisorin Qendrim Rijani, ekipin fantastik të teatrit, organizatorët e Festivalit, jurinë e festivalit si dhe publikun e mrekullueshëm të Shkupit.

Ky çmim ndërkombëtar do të jetë një shtytje për të vazhduar punën tonë duke arritur synimet tona dhe duke ngritur kështu teatrin dhe qytetin tonë në një dimension të lartë artistik. Kështu duke u bërë konkurent rajonal ndërkombëtar, ne dëshmojmë se jemi vend me vlera të larta kulturore dhe artistike.

Teatri ka ekzistuar para nesh dhe do të ekzistoj përgjithmonë”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të teatrit ”Hadi Shehu” në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme