7 dhjetor jepet shfaqja ‘Qyteza e Humbur’

3 Dhjetor, 2021 - 2:00 pm

Shfaqja “Qyteza e Humbur” do të jepet më 7 dhjetor si premierë në Teatrin Dodona, shkruan KultPlus.

Dramë-komedia e John Carianit me regji të Agon Myftarit kanë njoftuar se shfaqja “Qyteza e Humbur” do të shfaqet për tre ditë rend në teatrin Dodona.

Në këtë shfaqje do të luajnë: Arta Lahu, Ermal Sadiku, Leonit Maloku, Molikë Maxhuni, Vjosë Tasholli.

Skenografia dhe kostumet janë realizuar nga Njomëza Luci dhe dizajni i dritave nga Skender Latifi. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme