“Andorra” ishte shfaqja e natës së tretë në PITF 2022

13 Maj, 2022 - 1:39 pm

Po vazhdon edicioni i gjashtë i Prishtina International Theatre Festival “Burbuqe Berisha”, në kuadër të të cilit mbrëmë në skenën madhështore të teatrit “Faruk Begolli” të Kolegjit AAB u paraqit shfaqja nga Kosova “Andorra”.

Për të parë këtë shfaqje u panë të pranishëm figura nga kultura e arti, veçanërisht dashamirë të teatrit dhe studentë. Ndërsa, pas shfaqjes të pranishmit u argëtuan deri orët e vona të mbrëmjese muzikë të përzgjedhur nga dj Nird. Sot, në natën e katërt të PITF do të jepet shfaqja “I don’t wanna forget” nga Italia me regji të Marina Romondias./ KultPlus.com

Të ngjajshme