Artmania do të fillojë edicionin e saj të dytë, publikohet orari shfaqjeve

4 Dhjetor, 2022 - 10:30 pm

Këtë vit do të organizohet edicioni i dytë i festivalit ARTMANIA, një festival i cili vjen në jetë nga profesionistë dhe adhurues të artit, të cilët me bashkimin e shumë aktiviteteve do të rikthejnë maninë artistike në Gjakovë për 5 netë me radhë, shkruan KultPlus.

“Artmania” ka njoftuar se do të bëjë prezantimin e pesë shfaqjeve teatrale nga Kosova, Shkupi dhe Maqedonia e Veriut.

Në anën tjetër, ky festival do të mbahet në Teatrin e Qytetit të Gjakovës “Hadiu Shehu” nga trupat profesioniste sipas agjendës së paraqitur.

Festivali do të hapet edhe një herë tjetër me shfaqjen e Blerta Nezirajt, këtë radhë “Marksistët Leninistët e Zvicrës” dhe do të mbyllet me “Club Albania” të Fatos Berishës.

Festivali do të mbahet nga data 7 deri më 11 dhjetor. /Kultplus.com

Të fundit

Të ngjajshme