‘Babai dhe Babai’ fiton katër çmime kryesore në “Etno Fest”

10 Shtator, 2022 - 9:50 pm

Shfaqja ‘Babai dhe Babai’ ka arritur të fitojë katër çmime kryesore në festivalin “Etno Fest”, shkruan KultPlus

Katër çmimet kryesore janë:

– Shfaqja më e mirë
– Regjia më e mirë, Kushtrim Koliqi
– Aktorja më e mirë, Ilire Vinca
– Aktori më i mirë, Bujar Ahmeti

Me tekstin “Babai dhe Babai” nga Jeton Neziraj, nën regjinë e Kushtrim Koliqit dhe me aktorët Ilire Vinca, Bujar Ahmeti dhe Kosovare Krasniqi, Integra ka realizuar një tjetër projekt teatror i cili në një mënyrë të jashtëzakonshme e trajton çështjen e personave të pagjetur nga lufta e fundit në Kosovë.

Me një ndërthurje mahnitëse mes trajtimit të kësaj çështjeje nga aspekti i “të pagjeturve” dhe nga aspekti i atyre që ata lanë pas, kjo shfaqje na sjell jetën dhe sfidat e një familje normale e të zakonshme, të paktën në dukje. /KultPlus.com

Të ngjajshme