Baleti Kombëtar i Kosovës shfaq premierën e katërt për vitin 2019

29 Nëntor, 2019 - 10:00 pm

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, të enjten e 5 dhjetorit, shfaqet premiera e katërt e Baletit Kombëtar të Kosovës, shkruan KultPlus.

Shfaqja ”Exil” është shfaqja e katërt premierë për vitin 2019, e cila është realizuar nën koreografinë dhe konceptin e Eno Peçit.

Ndërkaq, përveç premierës, artdashësit kanë mundësi që reprizen e shfaqjes ta shohin edhe të premten me 6 dhjetor. / KultPlus.com

Të ngjajshme