Begaj dhe Rama mesazh ngushëllimi për Mirush Kabashin: Mbajti gjallë brenda nesh dashurinë për artin

5 Dhjetor, 2023 - 9:19 am

Krerë të lartë të shtetit kanë shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta në moshën 75 vjeçare të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi.

Presidenti Bajram Begaj shprehet në mesazhin e tij të ngushëllimit se Mirush Kabashi mbajti gjallë brenda nesh dashurinë për artin.

“Lamtumirë Artistit që mbajti gjallë brenda nesh dashurinë për artin dhe ngriti peshë sallat kudo performoi! Lamtumirë “Nder i Kombit”, Mirush Kabashi”, shprehet Begaj.

“Lamtumirë Mirush”, shprehet Kryeministri Edi Rama në mesazhin e ngushëllimit postuar në rrjetet sociale.

Aktori i mirënjohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi u shua pas mesnate, në orët e para të datës 5 Dhjetor, në moshën 75-vjeçare. / KultPlus.com

Të ngjajshme