займ на карту онлайн потребительский кредит

Drama “Heda Gabler” vihet në skenën e “ArTurbinës”

23 Janar, 2020 - 5:13 pm

“Heda Gabler” është drama e radhës që po vihet në skenën e “ArTurbinës” nga regjisori rumun, Boton Negej.

Në qendër të veprës është vajza e një gjenerali e mësuar të jetojë në luks, por pas martesës gjithçka ndryshon. Në këtë betejë ajo ka partner kujtimin e babait të saj.

“Kjo ishte gjëja më personale për mua, të gjeja disa momente, pak atmosferë sepse fjalët dhe të thënat janë të limituara, ndërsa imazhet janë absolut”, tha mes të tjerash Negej. /KultPlus.com

Të ngjajshme