Elbenita Kajtazi do të performojë përsëri në teatrin ‘Erfurt’ të Gjermanisë

10 Dhjetor, 2021 - 2:40 pm

Sopranoja kosovare, Elbenita Kajatazi sot do të performoj edhe një herë tjetër rolin e Konteshës nga ‘Dasma e Figaros’ në teatrin ‘Erfurt’, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në “Facebook”, Kajtazi ka njoftuar se do të luajë rolin e Konteshës për herë të dytë në Teatrin “Erfurt”, derisa do të vazhdojë edhe të dielën në rolin “Gretël” në Hamburg.

“Sonte do kem kënaqësin të këndoj rolin e Konteshës për të dytën herë në Theater Erfurt, dhe të dielen nga petku i Konteshës do kaloj në petkun e Gretël nga opera Hänsel und Gretel në Staatsoper Hamburg rol të cilin kam pasur rastin ta debutoj në vitin 2017 në Aalto-Musiktheater Essen”, shkroi ajo.

Para pak javëve, Kajtazi debutoi në teatrin “Erfurt”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme