Elbenita Kajtazi nisi provat për shfaqjen e saj “Salzburger Festspiele dhe Salzburg Festival”

22 Korrik, 2021 - 9:37 am

Mësohet se sopranoja e talentuar Elbenita Kajtazi, ka nisur provat për shfaqjen e saj të radhës.

Artistja shqiptare do të marrë pjesë në dy koncerte “Salzburger Festspiele | Salzburg Festival”, të cilat mbahen më 24 dhe 25 korrik 2021 në Austri.

“Ndjehem jashtëzakonisht e lumtur që jam pjesë e këtij festivali, në mesin e emrave botërorë që do këndojnë këtë edicion. Ju faleminderit shumë për përkrahjen!”, – shkruan Kajtazi në rrjete sociale. /Albinfo.ch/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme