Fotografi e rrallë e Safete Rogovës kur ishte e re (FOTO)

13 Mars, 2018 - 1:00 pm

Safete Rogova është një nga artistët më të shquara që u kanë dhënë jetë shumë roleve në skenën e filmit dhe të teatrit shqiptar, shkruan KultPlus.

Ajo numëron pothuajse një gjysmë shekulli në skenën artistike shqiptare, ku ndër vite ka lënë gjurmë. Aktorja Safete Rogova në vitin 2013 është dekoruar nga Presidentja Atifete Jahjaga me Medaljen Presidenciale e Meritave, çmim ky që u jepet personave që me punën e tyre kanë kontribuar në fusha të veçanta si arsim, shkencë, kulturë, rini, sport, siguri, shërbim civil.

KultPlus sot ju sjellë një fotografi ku aktorja shihet në një moshë të re. Fotografia është publikuar nga Micky Haxhiislami./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme