Hapet Festivali i Teatrove në Ferizaj

21 Tetor, 2021 - 12:43 pm

Për shtatë ditë radhazi qyteti i Ferizajt do të jetë shtëpi e shfaqjeve të shumta që po jepen në kuadër të Festivalit të Teatrove.

Tashmë tradicionalisht ky festival çdo vit i jep një atmosferë shumë të mirë qytetit ndërsa shndërrohet në destinacion për shumë artdashës.

Mbrëmë ishte hapja ndërsa para publikut u dha shfaqja “Vizita e Zonjës Plakë”, me regji nga Sulejman Rushiti. Kjo shfaqje ishte prodhim i Teatrit “Adriana” në Ferizaj, ndërsa ditëve në vijim, çdo ditë nga ora 19:00 aty do të vijnë shfaqje nga Teatrot e qyteteve tjerat të Kosovës, dhe kjo është ajo që e bënë kaq të veçantë këtë festival. Shfaqja e mbrëmjes së djeshme u prit shumë mirë nga publiku ndërsa atë e ndoqi edhe ministri i MKRS, z. Hajrulla Çeku./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme