Incident në Teatrin Kombëtar, gjakoset aktori i njohur shqiptar

3 Shkurt, 2018 - 1:42 pm

Një incident ka ndodhur sot gjatë provave të aktorëve në teatrin kombëtar të Tiranës.

Teksa po mbaheshin provat për tragjedinë “MEDEA”, aktori Alfred Trebicka është përplasur për muri.

Këtë gjë e ka bërë të ditur opinionisti Olti Curri, i cili përmes llogarisë së tij zyrtare në Facebook, tregoi edhe gjendjen e aktorit tani.

“Në datë 3 dhe 4 shkurt, MEDEA do të ketë premierën në skenën e Teatrit kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, me aktorët: Luiza Xhuvani, Alfred Trebicka, Viktor Zhusti, Roza Anagnosti, etj. Por sot, në para-premierën për të ftuar e gazetarë, një incident ka ndodhur me aktorin e mirënjohur Alfred Trebicka. Teksa dritat u ulën, ai goditi ballin në murin skenik, çka zbehu disi suksesin e kësaj mbrëmjeje emocionuese. Megjithatë, aktori Trebicka është mirë me shëndet e ndonëse i gjakosur nga ky incident, doli përpara publikut dhe rrëmbeu duartrokitjet e rastit.”, ka shkruar ai. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme