Incident në TKK, rrëmbehet shqiponja nga pllakati i shfaqjes

29 Tetor, 2019 - 8:59 am

“Shfaqja e fundit e Marie Gjonit” që është dhënë premierë në mbrëmjen e së hënës në Teatrin Kombëtar të Kosovës është përcjellë me një incident, pikërisht para fillimit të shfaqjes, shkruan KultPlus.

Sokol Plakolli ka prerë pjesën e panos së kësaj shfaqje, ku ka marë shqiponjën, por i njëjti në këtë pano ka lënë yllin, sipas tij, yllin komunist.  Ai në një reagim në facebook ka shkruar se nuk e ka vjedhur shqiponjën, por sipas tij, ai e ka çliruar.

Stafi i TKK-së ka tentuar të pengojë veprimin e Plakollit, por i njëjti ka arritë të interevenojë në pllakatin e kësaj shfaqje me tekst të Veton Surroit dhe regji të András Urbán.

Plakolli më pas ka postuar fotografi me shqiponjën që kishte nxjerrë nga pllakati, sikurse që ka postuar video

Jeton Neziraj për këtë veprim të Sokol Plakollit ka shkruar “Shqiponjë-vjedhësi na e nisi mbarë shfaqjen ”Shfaqja e fundit…’ e Veton Surroit 🙂”, kurse Sokol Plakolli ka vazhduar me reagime të tjera duke shpërndarë fotografinë e Nezirajt pranë pllakatit, dhe duke e quajtur tashmë këtë pllakat si një pllakat fantastik.

Në këtë shfaqje me rolet e tyre luajnë aktorët: Adrian Morina, Armend Baloku, Edona Reshitaj, Shkelzen Veseli, Shpejtim Kastrati, Ylber Bardhi./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme