“Këngëtarja leshatuke” shfaqet tri ditë radhazi në kujtim të regjisorit Bekim Lumi

31 Korrik, 2018 - 10:08 pm

Teatri në themelim i Kaçanikut do të shfaq komedinë absurde “Këngëtarja leshatuke” sipas Eugene Ionesco e nën regjinë e Ben Apollonit, për tri ditë radhazi, shkruan KultPlus.

Në këtë shfaqje janë të angazhuar aktorët nga Kaçaniku: Lulzim Rexha, Qëndresa Loki, Osman Isa, Armend Ballazhi, Lind Berisha dhe aktorja mysafire nga Shqipëria, Arjola Demiri.

“Këngëtarja leshatuke” do të shfaqet në datat 1, 2 dhe 3 gusht.

Shfaqja i dedikohet profesorit, tashmë të ndjerë, Bekim Lumit.

Shfaqja është përkrahur nga Ministria e Kulturës e Kosovës, Fabrika e prodhimit të materialit fleksibil “Kivo” në Kaçanik, Irfan Beqa, Ali Hoxha./KultPlus.com

Të ngjajshme