Lajm i madh nga Elbenita Kajtazi, i besohet roli i Violetës në shfaqjen operistike “La Traviata”

24 Qershor, 2020 - 9:46 pm

Sopranoja e njohur shqiptare po shënon suksese të mëdha në skena të ndryshme të botës, dhe së fundi asaj i është besuar një rol i madh në karrierën e saj operistike, shkruan KultPlus.

Rolin e Violetës, që e ëndërrojnë shumë soprano, i është besuar kosovares Kajtazi, e cila është shprehur të jetë shumë e lumtur për këtë sukses.

Ajo për këtë shfaqje ka njoftuar nëpërmjet një statusi në fabcebook, të cilin me poshtë po e sjellim të plotë.

BIG NEWS 😇

Përshëndetje miq të dashur,

Uroj të jeni mirë me shëndet që të gjithë!
Sot jam e stërlumtur të ndaj me ju një lajm shumë të bukur për rrugëtimin tim.
Debutimit tim në Francë po i vjen koha.
Në shtator të këtij viti do kem kënaqësin të këndoj rolin e Violettes nga opera e mrekullueshme e Verdit- La Traviata në teatrin e bukur të Bordeaux.
Tani për tani edhe pse gjendje në të cilën gjindemi nuk është aspak e lakmueshme dhe kontrata ime në Glyndebourne dhe Salzburger Festspiele janë anuluar, unë ndjehem e stërlumtur që Violetta dhe debutimi im në Francë do të ndodhë.

Shpalosja e sezonit 2020/2021 në Opéra National de Bordeaux u bë para një ore dhe të gjitha informacionet mund ti lexoni në linkun e postuar më poshtë!/KultPlus.com

Të ngjajshme