“Let’s have sex” të premten premierë në Teatrin “Hadi Shehu” në Gjakovë

15 Nëntor, 2017 - 1:30 pm

“Let’s have sex”, me regji të regjisorit Valon Pallaskës, të premten mbrëma shfaqet premierë në Teatrin e Qytetit “Hadi Shehu”, në Gjakovë, shkruan KultPlus.

Kjo shfaqje sjellë në kastën e aktorëve Edmond Hafizademi, Vlera Pylla, Ylber Mehmeti, Yllka Lota dhe Altina Kusari.

Personazhet vijnë nga askundi dhe shkojnë në askund, ata janë të njohur për njëri tjetrin e megjithatë duket sikur e shohin njëri tjetrin për herë të parë. Veprimet e personazheve motivohen nga vetmia, nga nevoja e tyre për dashuri dhe për lidhje emocionale, nga dëshira e tyre për të ikur. Të gjithë personazhet në këtë dramë të çuditshme flasin dhe mendojnë vetëm për seksin!

Shfaqja nuk lejohet për personat nën moshën 16 vjeç, ndërsa vjen premierë më 17 nëntor me fillim nga ora 20:00. Reprizat e shfaqjes janë: 18, 22, 23 nëntor. / KultPlus.com

Të ngjajshme