Marigona Qerkezi në garë për çmimin “Operalia”

23 Gusht, 2018 - 11:29 am

Sopranja kosovare, Marigona Qerkezi po vazhdon suksesshëm të jenë pjesë e skenave operistike botërore. Soprano Qerkezi është në garë për çmimin `Operalia`.

Qerkezi tha se pjesëmarrja në këtë garë është me rëndësi. “Unë fitova edhe në “Portofino”, në Itali dhe kjo është një arritje shumë e madhe”, i tha ajo sot RTK-së.

Ajo është zgjedhur në mesin e 40 artistëve që do të konkurrojnë në këtë konkurs për çmimin “Operalia”.

“Çdo herë duhet të sjellësh më të mirën nga vetvetja, unë mezi pres që të jem në skenë”, tha ajo.

Gara do të mbahet shumë shpejt. ‘Unë kam një program shumë të pasur së bashku me pedagogë”, deklaroi ajo.

Ndryshe në këto skena kanë arritur sukses edhe Inva Mula dhe Ramë Lahaj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme