Sot, Ilire Vinca vjen si mysafire në ‘KultWoman me…’

23 Shkurt, 2019 - 9:18 am

27 shkurt
Ora 17:00
Qendra Informative dhe Kulturore e BE-së

KultPlus (www.kultplus.com ) – gazeta e parë shqiptare online që i kushtohet raportimit mbi artin dhe kulturën po e mbyllë muajiin shkurt me ngjarjen e radhës.

‘KultWoman me…’ kësaj radhe do ta ketë në qendër aktoren Ilire Vinca.

Ilire Vinca jo rrallë herë është aktorja më e mirë e festivaleve ku është e pranishme.

Ajo i jep shpirt roleve të saja filmike, ndërsa shfaqjet në të cilat ajo aktron gjithmonë janë të suksessshme. Vinca ka luajtur mes tjerash në ‘Falja e Gjakut’, ‘Martesa’, ‘Gardhi’, e së fundmi edhe në shfaqjen ‘Karnavalet e Korçës’.

Tregimin e Ilires mund ta dëgjoni me 27 shkurt, në ora 17:00, në Qendrën Informative dhe Kulturore të Bashkimit Evropian në Prishtinë.

‘KultWoman me…’ është projekt i financuar nga programi ‘Culture for Change’ i Bashkimit Evropian, i implementuar nga Qendra Multimedia dhe Goethe Institute.

Të fundit

Të ngjajshme