MKRS reagon për anëtarësimin e Teatrit Kombëtar në “European Theatre Convention”

20 Maj, 2022 - 10:18 pm

Teatri Kombëtar i Kosovës është anëtarësuar në Rrjetin Evropian të Teatrove “European Theatre Convention”, shkruan KultPlus.

Për këtë arritje ka reaguar edhe Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, duke e përgëzuar për anëtarësimin.

Postimi i plotë nga MKRS:

“Teatri Kombëtar i Kosovës anëtarësohet në Rrjetin Evropian të Teatrove European Theatre Convention gjatë mbledhjes së Asamblesë, në konferencën që po mbahet në Pragë. Anëtarësimi i Teatri Kombëtar i Kosovës u votua nga 32 anëtarët e rrjetit. Nga ky anëtarësim do të përfitoj në zhvillim profesional, bashkëpunime artistike dhe avokim për teatrin në nivel evropian”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme