Naser Shatrolli me shfaqjen e tij edhe në dy festivale të tjera

4 Shtator, 2017 - 1:20 pm

“Muhamed Ali”, është shfaqja me tekst dhe regji të Naser Shatrollit, e cila u dha premierë në Teatrin Kombëtar të Kosovës, disa muaj më parë. Kësisoj pas premierës kjo shfaqje udhëtoi nëpër teatro e festivale të ndryshme vendore e ndërkombëtare, udhëtime këto që nuk po ndalen as tani.

Për këtë gjë, Shatrolli ka njoftuar edhe për KultPlus, duke treguar për dy festivalet datat e të cilëve tashme janë konfirmuar.

“Me shfaqjen ‘Muhamed Ali’, do të udhëtojmë në Zvicër në festivalin teatror në data 14 dhe 15 nëntor. Ndërsa tashmë kam marrë ftesë edhe nga Festivali Ndërkombëtar Teatror ‘Skampa Festival’ në Elbasan. Pra ne jemi të përzgjedhurit e Kosovës që do të performojmë në këtë gala festival me trupat të tjera që janë të konfirmuara nga USA, Kina dhe Evropa”, ka thënë Shatrolli.

‘Muhamed Ali’ është një shfaqje tërësisht psikologjike dhe në fokus të saj është tentativa e personazhit për të gjetur vetveten. Kjo shfaqje ka vetëm një aktor i cili është Ermal Sadiku, ku mbrëmë morri çmimin aktori më i mirë në Etno Fest./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme