Natë humanitare artistike për Bekim Lumi në Hamam Bar

5 Mars, 2018 - 11:08 am

Që prej dy vjetësh regjisori i mirënjohur dhe profesori i Fakultetit të Arteve të UP-së, Bekim Lumi, është duke u përballë me sëmundjen e rëndë të kancerit, shkruan KultPlus.

Komuniteti artistik po vazhdon të organizojë aktivitete të ndryshme për të mbledhur fonde për ta ndihmuar regjisorin Bekim Lumi. Të mërkurën më 7 mars do të mbahet një mbrëmje humanitare dhe artistike me artistë të mirënjohur në Hamam Bar.

Në këtë mbrëmje do të performojnë live: Edona Reshitaj, Visar Kuçi dhe Art Lokaj. Po ashtu do të ketë edhe stand- up nga aktorët Fatmir Spahiu- Bufi, Dardan Islami, Ernest Zymberi, Kushtrim Qerimi e mysafirë të tjerë.

Mbrëmja do të hapet më 7 mars, të mërkurën duke filluar nga ora 21:00 ndërsa hyrja do të jetë 5 euro./KultPlus.com

Të ngjajshme