займ на карту онлайн потребительский кредит

Përfundimi hyjnor i Ermonela Jahos në mbylljen e ‘La Traviata’

Shkurt 1, 2019 - 8:49 am

Një mbyllje hyjnore e La Traviatës nga Ermonela Jaho.

Prova se opera është forma më sublime e artit. Mbyllja e perdes në performancën e shqiptares Ermonela Jaho në ‘La Traviata’ është veç vërtetim i kësaj thënieje.

Royal Opera House ka publikuar një video ku Ermonela shihet e dërrmuar, por si një artiste e madhe e cila falenderon publikun e saj, dhe jep 100 % nga energji e saj.

Ermonela vjen në rolin kryesor në operën e famshme, e cila është shfaqur rreth 1 mijë herë në kinema, në rreth 23 shtete.

Ermonela Jaho mbetet ndër sopranot më të njohura shqiptare në botë.

https://twitter.com/HeleneHPDV/status/1090744534189920259

“Kam dashur ta këndoj La Traviatën vetëm një herë në jetë, kam menduar se do të vdes pa e performuar” pati thënë Ermonela në një intervistë të sajën. / KultPlus.com

Të ngjajshme