Pezullohen procedurat e zgjedhjes së udhëheqësve të Teatrit Kombëtar të Kosovës

26 Janar, 2021 - 4:28 pm

Këshilli Drejtues i Teatrit Kombëtarr të Kosovës bashkë me Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit, kanë vendosur që të pezullojnë procedurat e rekrutimit për dy pozita udhëheqëse në Teatrin Kombëtar.

Ky vendim është marrë për shkak të gjendjes së krijuar me pandeminë dhe për ruajtjen e integritetit të procesit shkaku i parafushatës zgjedhore. /koha/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme