Ramë Lahaj rikthehet në Australi me shfaqjen e Traviatas: Më mungonte jeta pa maskë

17 Mars, 2021 - 7:14 pm

Ramë Lahaj rikthehet pas një viti në Australi për të risjell në skenë shfaqjen e Traviatas, shkruan KultPlus.

Një bashkëpunim me Operan Australiane që erdhi një vit më parë si një kundërpërgjigje e artit ndaj pandemisë. Tashmë në Australi nuk ka asnjë rast pozitiv me COVID-19 dhe jeta vijon normalisht.

“Tash një vit në Sydney, në përiudhën e njejtë shfaqjen e Traviatas pothuajse e kishim gati kur pandemia rrënoi gjithçka. Jam me fat që u riktheva pas një viti për ta realizuar po të njejtin produksion me Operan Australiane si kundërpërgjjgje ndaj pandemisë, që arti nuk dorëzohet pavarësisht sfidave të çfarëdo natyre e kohe.  I lumtur të shoh që Australia e sidomos Sydney ka 0 raste me COVID-19 muajt e fundit ndërkaq jeta vazhdon normalisht. Më kishte marrë malli të jetoj pa maskë e masa që kufizojnë rutinën tonë elementare. Sa do të doja që edhe pjesa tjetër e botës të kishte menaxhuar pandeminë biles pak si Australia”, shkruan Lahaj./ KultPlus.com

Të ngjajshme