Rame Lahaj rikthehet në Australi me shfaqjen e Traviatas: Më kishte munguar skena

27 Mars, 2021 - 7:58 pm

Rame Lahaj është rikthyer pas më shumë se një viti në skenën e operas australiane për të risjell në skenë shfaqjen e Traviatas, shkruan KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Lahaj nëpërmjet një postimi në Facebook i cili ka shkruar se në skenë është rikthyer më fuqishëm se kurrë më parë.

Tutje tenori ka shtuar se i ka munguar skena sepse jeta është aty ku adrenalina arrin kulminacionin.

Më poshtë mund të lexoni statusin e tij të plotë:

Mbrëmë pas më shumë se një viti pauzë, të shtyrë për shkak të pandemisë, përsëri në skenë si Alfredo ne La Traviata… por kësaj radhe më fuqishëm se kurrë dhe me një produksion ëndrrash sikurse ky i Operas Australiane. 

Më kishte marrë malli e më kishte munguar skena, sepse është jetë aty ku adrenalina arrin kulminacionin. Me këto fotografi do të doja të përçoja një dritë të fortë shprese, sepse pandeminë do ta mposhtim, ngase është thjesht çështje kohe. Deri atëherë bëni kujdes, vendosni maskën e mbani distancën atje ku është e nevojshme sepse kështu ruajmë dhe mbrojmë më të dashurit tanë.

Shumë dashni nga vendi më i bukur i planetit, Sydney Australia./ KultPlus.com

Mbrëmë pas më shumë se një viti pauzë, të shtyrë për shkak të pandemisë, përsëri në skenë si Alfredo ne…

Posted by Rame Lahaj on Saturday, March 27, 2021

Të fundit

Të ngjajshme