“Rojat e Taxhit” sonte në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës

28 Janar, 2018 - 1:00 pm

“Rojat e Taxhit”, me tekst të Rajiv Joseph e me regji të Altin Bashës e cila u dha premierë më 15 dhjetor në Teatrin Eksperimental në Tiranë, sonte shfaqet në kryeqytetin kosovar, shkruan KultPlus.

Kjo shfaqje të jetësohet nën lojën e aktorëve Gazmend Gjoka dhe Lulzim Zeqja e me koreografi nga Gjergj Prevazi, është shfaqje mysafire në Teatrin Kombëtar të Kosovës, dhe vjen sonte më 28 janar me fillim nga ora 20:00 në Prishtinë.

“Rojat e Taxhit”, shfaqet edhe nesër më 29 janar në TKK, në po të njëjtin orar.

Ndërkohë Altin Basha, është regjisori i shfaqjes tejet të suksesshme “I ligu për mend”, shfaqje kjo që përgjatë 1 viti në Prishtinë, mbushi sallën e madhe të Teatrit Kombëtar të Kosovës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme