Së shpejti vjen premiera e baletit për fëmijë “Liqeni i Mjellmave”

20 Qershor, 2022 - 8:30 pm

Premiera e baletit për fëmijë “Liqeni i Mjellmave” do të shfaqet këtë të premte në Teatrin Kombëtar të Kosovës, përcjell KultPlus.

“Liqeni i Mjellmave” vjen nën koreografinë e Behie Murtezit dhe Driton Saqipit. Ndërkaq, do të përcjellet me muzikën e Pyotr Ilyich Tchaikovsky dhe Hajrulla Sylës.

Shfaqja do të fillojë nga ora 19:30. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme