Shfaqja për fëmijë ‘Planeti i gjelbër’ do të jepet premierë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

16 Dhjetor, 2021 - 11:23 am

Aktori shqiptar, i cili jeton në New York të Amerikës, Diar Xani, ka njoftuar se do të organizojnë dy shfaqje për fëmijë, shkruan KultPlus.

Xani ka bërë të ditur se më datë 18 dhjetor, në një qendër kulturore në “Greenwich” të Amerikës do të jepet premiera e shfaqjes për fëmijë “Planeti i gjelbër”.

“Me date 18. Dhjetor 2021, dite e shtune ne dy termine 10:30 & 11:30am ne Albanian Youth Center, adresa: 4 Horseneck Lane, Greenwich Connecticut 06830 do ta shfaqim shfaqjen per femije te titulluar “Planeti i Gjelber”, Autore Arife M. Haliti, Regjia dhe Loja Diar Xani”, ka shkruar ai mes tjerash.

Në anën tjetër, këtë shfaqje mund ta shohin edhe ata të cilët jetojnë në New Jeresy, pasi do të jepet në një shkollë shqipe.

Autorja e shfaqjes është Arife Haliti, ndërsa regjia dhe loja nga Diar Xani. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka financuar këtë projekt. /KultPlus.com

May be a cartoon of text that says 'KOSOVES ÛT RINISÊ ON wart art ION AXC SREENMICH planeti gjelber Autore: Arife Haliti Regjia dhe Loja: Diar Xani Drant Finijr Me 12.18.2021 në ora 10:30am & 11:30am PASS lesnn Vendi: Albanian Youth Center adresa: 4 Horseneck Lane, Greenwich Connecticut 06830'

Të fundit

Të ngjajshme