займ на карту онлайн потребительский кредит

Shuhet një nga parodistët e Vlorës

30 Maj, 2019 - 4:32 pm

Aktori i madh vlonjat i humorit, Muhamet Lika është ndarë sot nga jeta në moshën 65 vjeç. Lika vuante prej kohesh nga sëmundja e zemrës, ndërsa ishte për kurim në Itali.

Muhamet Lika numëron qindra role në skenën e humorit me një aktivitet 41-vjeçar. Lika mban shume tituj dhe çmime ndërsa së fundmi është vlerësuar nga Presidenti i Republikës me titullin “Mjeshtër i madh” Lika është baba i dy fëmijëve.

Ndarja nga jeta e Muhamet Likës është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjtë të saj./KultPlus.com

Të ngjajshme