Sislej Xhafa e Imer Kutllovci sonte shpalosin tregimet e tyre në ciklin e rrëfimeve ‘Ta zbardhi ftyrën’, organizuar nga KultPlus

3 Gusht, 2017 - 11:57 am

Sonte më datën 3 gusht KultPlus në bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës, sjellë ciklin e rrëfimeve ‘Ta zbardhi ftyrën’.

Ky cikël i rrëfimeve sjellë për publikun shqipfolës artistët si Sislej Xhafa dhe Imer Kutllovci.

Sislej Xhafa është artist bashkëkohorë i cili së fundmi përfaqësoi Republikën e Kosovës në Bienalen e Venedikut me instalacionin ‘Lost and Found’. Por tregimi i Xhafës as nuk fillon me këtë e as nuk mbaron.

Ndërkohë në këtë cikël vjen edhe aktori Imer Kutllovci. Aktori nga Kosova i cili është pjesë i trupës rezidente të njërit nga teatrot e Parisit.

Imeri e Sislej, kanë shumë për të na treguar sonte aty ku mbahet ky cikël i rrëfimeve në Hamam Bar Prishtina, me fillim nga ora 20:00.

Ta zbardhi ftyrën’ organizohet nga KultPlus, gazeta e parë dhe e vetme online për kulturë në rajon ndërsa ky projekt mbështetë nga Ministria e Diasporës së Republikës së Kosovës./ KultPlus.com

Të ngjajshme