Sonte në TTK jepet premiera ‘Udhëtim i gjatë drejt natës’

31 Maj, 2023 - 1:03 pm

Sonte në Teatrin Kombëtar të Kosovës do të shfaqet premiera “Udhëtim i gjatë drejt natës”, i regjisores, Iliriana Arifi, shkruan KultPlus.

Në këtë shfaqje e cila sonte vjen premierë në Teatrin Kombëtar, luajnë aktorët: Ernest Malazogu, Arta Selimi, Allmir Suhodolli, Don Shala dhe Florie Bajoku.

Kjo shfaqje ndriçon rrugën drejt shërimit dhe ofron një mesazh të fuqishëm shprese në mes të netëve më të errëta.

Shfaqja sontë fillon në ora 20:00, kurse reprizat jepen më 1, 2 dhe 3 qershor në ora 20:00, në Amfiteatrit të Teatrit Kombëtar të Kosovës./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme