Sopranoja Elbenita Kajtazi drejt realizimit të një ëndrre të madhe, do të ngjitet në skenën e Semperoper Dresden

3 Qershor, 2022 - 12:21 pm

Sopranoja kosovare Elbenita Kajtazi është dukë shënuar një sukses të rrufeshëm me performanca të shfaqjeve operistike në teatro prestigjioze në vende të ndryshme të botës, shkruan KultPlus.

Kajtazi sonte do të ngjitet në skenën e Semperoper të Dresdenit të Gjermanisë, e cila do të shfaqet me rolin e Mimis.

Ajo ka ndarë një fotografi gjatë provave të fundit për këtë shfaqje, e cila në të njëjtën kohë ka falënderuar të gjithë ata që po e përkrahin

“Ndjehem e privilegjuar dhe me fat dhe mezi presë të ngjitem në skenë nesër dhe të realizoj edhe një ëndërr të madhe e cila do ma përmbush shpirtin me shumë lumtuni!

Ju uroj një ditë të bukur sot 🍀”, ka shkruar Kajtazi gjatë ditës së djeshme, ku edhe ka paralajmëruar këtë debutim që do të ndodhë sonte./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme